Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Porsche 911 Black Edition: Není to jen začerněná carrera?

News

28.01.2011

Porsche 911 Carrera je sice výborný sporťák, ale v Čechách se s ním setkáváme možná až příliš často. Kdo chce více exkluzivity, musí zkusit třeba limitovanou sérii Black Edition, které se vyrobí jen 1911 kusů.

Autor:Jan GaislerFoto:

Automobily Porsche 911 Black Edition

Takže v čem bude Black Edition jiná než „obyčejná“ Carrera? Název napovídá, která barva zde bude převažovat. Černá je nejen karoserie nebo brzdové třmeny, barevné úpravě neunikla ani 19palcová litá kola. Ta se na Black Edition přikutálela z 911 Turbo.

Černá barva se rozlila také po interiéru. Čas strávený v kabině by si však měl řidič užívat, ne si připadat jako v tmavé rakvi. S odstraněním chmurných pocitů proto pomohou dekorační prvky v kontrastní hliníkové barvě.

Automobily Porsche 911 Black Edition

Porsche 911 Black Edition bude k dostání ve verzích Coupé a Cabrio.


Příslušnost k Black Edition připomínají kryty prahů s nepřehlédnutelným nápisem. A také plaketa na víku schránky, kde je vystavena pěkně na očích spolujezdce.

Technika je totožná s modelem Carrera. O pohon se tedy stará boxer o objemu 3,6 litru. Najdete ho samozřejmě na „špatné“ straně, tedy za zadní nápravou. Ze šesti válců je schopen vydolovat výkon 345 koní (254 kW) a točivý moment 390 Nm.

To vám u verze Coupé zaručí zrychlení z nuly na 100 km/h za 4,9 s. Cabrio dosáhne tříciferné rychlosti o dvě desetiny sekundy později. Maximální rychlost je pro obě specifikace totožná – 289 km/h.

Automobily Porsche 911 Black Edition

Black Edition: černá kam se podíváš.


Parkovací asistent, tempomat a automaticky zatmavitelá zrcátka dostanete u Black Edition v základu. V příplatkové výbavě pak najdete kromě paketu Sport Chrono, aktivních tlumičů a keramických brzd také dvouspojkovou převodovku PDK. Ta z času potřebného ke zrychlení na 100 km/h ukrojí dvě desetiny sekundy.

Že vám Black Edition nepřinese příliš zlepšení, tak proč byste za ní měli utrácet? Důvod je jednoduchý: utratíte za ní totéž, co za běžnou Carreru. Takže 85 535 € za Coupé a 96 843 € za Cabriolet. Své prostředky můžete do Porsche 911 Black Edition investovat od dubna tohoto roku.

Automobily Porsche 911 Black Edition

Standardní barva je pastelová,ale na přání lze získat i metalízu.


Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: