Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Přelomový model FF: Ferrari začalo stavět čtyřkolky

News

28.01.2011

Revoluční. Taková italská novinka rozhodně je. Název FF (Ferrari Four) oznamuje použití pohonu 4x4 i počet míst k sezení. Velký kufr byste u Ferrari asi nečekali, velký dvanáctiválec však rozhodně ano.

Autor:Jan GaislerFoto:

Automobily Ferrari FF

Za designem stojí studio Pininfarina, jak jinak. Karoserie ve stylu shooting brake je u Ferrari novinkou. Přesto FF svojí příbuznost s ostatními modely této automobilky nezapře.

Objem motoru V12 se vyšplhal na 6,3 litru. A je přesně podle očekávání – s vysokými otáčkami, úžasným zvukem a samozřejmě pořádným výkonem. Konkrétně 660 koni (485 kW) v 8 000/min. O něco níž, v 6 000/min, dosahuje točivý moment svého maxima 683 Nm.

Automobily Ferrari FF

Ferrari FF bude na živo k vidění na Ženevském autosalonu.


Aby kvůli použití pohonu všech kol FF příliš nepřibralo, vymysleli v Maranellu systém 4RM. Ten se chlubí poloviční hmotností proti konvenčnímu řešení. V základní výbavě najdete karbon-keramické brzdy Brembo a převodovku F1.

A co FF se všemi těmi technickými finesami dokáže? Zrychlení na 100 km/h mu zabere jen 3,7 s. Maximální rychlost 335 km/h v běžném provozu nejspíš nevyužijete. Rozhodně ne na českých silnicích.

Toužíte po Ferrari, ale přesto chcete mít pro každý den jen jedno auto? Tak to jste pro FF cílový zákazník. Jasně, třeba do rodinného auta mu ještě kousek chybí, ale zavazadlový prostor 450 litrů není málo. Je to o dost více, než třeba u Golfu. Děti na zadních sedačkách do školy také odvezete. A určitě tam budete mezi prvními.

Automobily Ferrari FF

Po sklopení zadních sedadel se zavazadlový prostor zvětší na 800 litrů. U Ferrari zatím nevídané.


Tagy: 2011, FF, ferrari, 4x4
Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: