Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Automobilka BMW hlásí nárůst prodeje

Český trh

19.01.2011

Koncernu BMW se u nás v roce 2010 dařilo. Nárůst se netýká jen vozů BMW, ani značka MINI totiž nezůstala pozadu.

Loni si zákazníci od dealerů BMW odvezli přesně 3056 automobilů. To je meziroční narůst o 16 %. Podle očekávání byl největší zájem o vozy řady 5. Aby ne; kdo by nechtěl model ověnčený titulem Manažerský vůz roku 2010 v anketě ALD.

Pohon zadních kol, jeden ze znaků vozů BMW, je na ústupu. Již více než polovina zákazníků dala před klasikou přednost systému pohonu všech kol xDrive.

Pro letošní rok má BMW připravenou řadu novinek, to aby byl důvod k oslavě i za rok. Jedná se zejména o BMW řady 6 Cabrio, facelift BMW řady 1 Coupé a Cabrio, které budou na trh uvedeny v březnu. V dubnu pak přijde sportovní model BMW řady 1 M Coupé. Podzimními novinkami budou BMW řady 1 v pětidvéřovém provedení, BMW řady 6 Coupé a BMW M5 sedan.

Zvýšení prodeje o 10 %, to je hospodářský výsledek značky MINI. BMW bodovalo také u vyznavačů jedné stopy. Zde si značka polepšila o 40 % navzdory celkovému propadu trhu s motocykly.

Tagy: bmw, MINI, 2010, prodej
Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: