Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Toyota rozšiřuje modelovou řadu Prius

News

12.01.2010

Nízká spotřeba je příjemná věc. Ochrana přírodních zdrojů je nutná. A nejmodernější technologie pod kapotou také nejsou k zahození.

Autor:Jan GaislerFoto:

Automobily Toyota Prius modelová řada 2011

Prius je první masově vyráběný hybridní automobil. K aktuální třetí generaci přibyl na autosalonu v Detroitu nový model střední třídy Prius v a koncept městského vozidla Prius c.

Označení „v“ znamená versatility, tedy všestrannost. V tomto modelu si oproti klasickému Priusu užijete více místa, vyšší posed a větší zavazadlový prostor (971 l). Interiér lze modifikovat pro přepravu různě velkého nákladu, takže všestrannosti bylo učiněno zadost. Na přání si můžete objednat panoramatické střešní okno, nově vyráběné z akrylátu.

Automobily Toyota Prius modelová řada 2011

Hybridní automobil Prius ve všech variantách.


Hlavní důvod, proč si koupit hybrid, je samozřejmě nízká spotřeba. Ta se pohybuje od 5,6 l /100 km mimo město, přes 5,9 l /100 km v kombinovaném režimu, po 6,2 /100 km ve městě. Dobrý důvod jsou i emise, o 66 % nižší v porovnání s běžným vozem.

Hybridní modely jsou výkladní skříní pokročilých technologií Toyoty. Za zmínku stojí elektronická řadicí páka, pomocník pro rozjezd do kopce, či adaptivní tempomat s radarem v kombinaci s přednárazovým bezpečnostním systémem. Nejen ženy potěší parkovací asistent nebo zadní parkovací kamera.

Model vycházející z konceptu Prius c se na trhu objeví v polovině roku 2012. Přinese výhody Priusu zabalené do malého městského auta.

Automobily Toyota Prius modelová řada 2011

Koncept Prius c - budoucí nejmenší hybridní model od Toyoty.Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: