Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Ford Focus sází na bezpečnost

News

10.01.2011

Štěstí přeje připraveným a u Fordu to vědí. Proto podrobili nový Focus 12 000 virtuálních i reálných crash testů. To aby byl připraven i na případy, kdy jeho řidiči štěstí dojde.

Autor:Jan GaislerFoto:

Automobily Ford Focus 2012

Počítačové simulace dopravních nehod umožnily vývojovým pracovníkům otestovat různá konstrukčních řešení. Skutečné bariérové zkoušky, prováděné v návaznosti na počítačové simulace, pak slouží již jen k ověření a potvrzení výsledků virtuálních „crash testů“.


Automobily Ford Focus 2012

Při konstrukci Fordu Focus byly použity vyspělé materiály.


Velká pozornost byla věnována zádržnému systému, ve kterém nechybějí vylepšené čelní a boční airbagy na předních sedadlech. První i druhou řadu sedadel chrání rovněž okenní airbagy. K dalším prvkům, slibujícím větší bezpečí, patří například horizontálně deformovatelný sloupek řízení a poddajnější palubní deska. Celých 55 procent karoserie nového Fordu Focus tvoří vysokopevnostní ocel.

K novým modelům patří vyspělé technologie aktivní bezpečnosti. ABS a elektronický stabilizační systém (ESP) jsou v dnešní době povinnost. Se zvládnutím nepříjemných situací jim pomáhají další elektronické vymoženosti.

Elektronický brzdový asistent, regulace prokluzu kol, systémem prevence nárazu při nízké rychlosti, hydraulické zvýšení brzdného účinku na zadní nápravě…to je jen špička ledovce. Elektroniky je ve Focusu víc než na palubě vesmírné lodi.

Nový Focus zamíří k zákazníkům již koncem března tohoto roku.

Tagy: 2012, ford, focus
Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: