Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Dakarské střípky v Praze

Výstava

08.01.2011

Výstava fotografií z Dakaru 2010 a česká výstavní premiéra pick-upu Volkswagenu Amarok se koná po celý leden v pražské Tesla Areně.Zatímco na legendární Rallye Dakar v Argentině a Chile svádí v těchto dnech speciály Volkswagen Race Touareg 3 tvrdý boj o třetí vítězství v řadě, v holešovické Tesla Areně se odehrává výstava věnovaná účinkování Volkswagenu na této legendární pouštní soutěži.

Výstava fotografií a vozů VW bude veřejnosti přístupná po celý leden během domácích hokejových utkání klubu HC Sparta Praha. Na 20 velkoformátových fotografií tak budete moci zhlédnout ve dnech 9., 13., 21., 23., 25. a 30. ledna 2011 v útrobách sparťanského stadionu v severozápadním rohu arény (pod hlavní tribunou).

Patřičnou atmosféru budou dotvářet pro akci speciálně upravené a dakarskými motivy polepené vozy Volkswagen Touareg a Volkswagen Amarok. Ostatně nový pick-up značky Volkswagen si právě před Tesla Arenou odbude svoji českou premiéru před širokou veřejností.


Rallye Dakar je v odborných i laických kruzích považována za největší výzvu v motoristickém sportu. Volkswagen v ní jako dosud jediný výrobce zvítězil v klasifikaci osobních vozů se vznětovým motorem, a to hned dvakrát za sebou v uplynulých dvou letech. Vloni posádky modrých speciálů Race Touareg TDI obsadily první tři místa a čtvrtý Race Touareg skončil v celkovém hodnocení na sedmé pozici.
 
Navzdory extrémním podmínkám se Race Touareg s výkonem 300 koní osvědčil nejen jako nejrobustnější, ale i jako nejrychlejší vozidlo. Letošní verze Race Touareg 3 je ve všech ohledech včetně výkonu (nyní 310 k) ještě lepší. Pokud započítáme i vítězství z roku 1980, může se německá automobilka pochlubit již třemi triumfy v nejnáročnějším motoristickém podniku ve světě.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: