Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Rok 2010 byl pro Škodu Auto rekordní

News

06.01.2011

V Mladé Boleslavi mají důvod slavit, loni se jim totiž mimořádně dařilo. Díky dvojcifernému růstu překročil poprvé v historii prodej automobilů značky Škoda hranici třičtvrtě milionu.

Autor:Jan GaislerFoto:

Oproti roku 2009, poznamenaného ekonomickou krizí, narostl odbyt značky o 11,5 %. Celkem se v roce 2010 prodalo 762 600 vozů s okřídleným šípem ve znaku (v roce 2009 to bylo 684 200 vozů).

Prof. Dr. h.c. Winfried Vahland, předseda představenstva, zhodnotil loňský rok takto: „Škoda podala v roce 2010 vynikající výkon. Náš prodej podstatně vzrostl téměř na všech trzích, zvýšily se i naše tržní podíly. Na nejdůležitějších růstových trzích jsme zaznamenali dokonce zvýšení o více než 40 %. V rámci Růstové strategie Škoda v příštích letech přeřadíme ještě na vyšší rychlost.

Do roku 2018 chceme naše celosvětové prodeje minimálně zdvojnásobit. Za tímto účelem paletu modelů značky Škoda ještě podstatně rozšíříme a posílíme naše aktivity na mezinárodních trzích.“

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: