Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Vzhled nové Kie Picanto již není tajemstvím

Premiéry

06.01.2011

Pro návštěvníky Ženevského autosalonu 2011 Kia připravila premiéru druhé generace modelu Picanto. I když se tato automobilová událost koná až v březnu, Kia již nyní vyslala do světa první fotografie této novinky.

Autor:Jan GaislerFoto:

Automobily Kia Picanto 2011

První generace svým vzhledem příliš neuchvátila, druhá se to pokouší změnit. Design je nyní výraznější, s ostřejšími linkami a charakteristickou maskou ve stylu značky. Přídi dominuje vystouplý nárazník, u světlometů se prosadil lichoběžníkový tvar. Střídmé použití nelakovaných plastů Picantu jen prospělo. Z kapoty zmizely prolisy, naopak přibyly na boku a na zádi.

Jak už to bývá, nová generace je zase o kousek větší a prostornější. Takže do kufru naskládáte větší nákup a na sedadla větší cestující. Kromě standardní pětidveřové verze bude Kia v Evropě nabízet i třídveřovou, sportovnější. Lepší výkony na silnici nečekejte, ale nástup na zadní sedadla asi zajímavý sportovní zážitek bude.

Automobily Kia Picanto 2011

Zádi vévodí světomety ve tvaru obráceného písmene L.

Podle výrobce budou pro Picanto připraveny čtyři nové motory o objemech 1,0 a 1,2 litru. Na vybraných trzích nabídku motorizací rozšíří agregáty na LPG a verze se systémem flex fuel (schopná spalovat palivo E 85).

Nedostatkem konkurence nová Kia Picanto rozhodně trpět nebude. Ve třídě malých městských aut se bude o zákazníky přetahovat s Renaultem Twingo či Fiatem Panda. Nesmíme zapomenout ani na trojlístek z Kolína, tedy Toyotu Aygo, Peugeot 107 a Citroen C1.

Tagy: 2011, picanto, kia
Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: