Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Škoda Yeti Maxi, Škoda Popular a další chystané novinky

News

28.12.2010

V příštích třech letech nás čeká prodloužená verze yetiho, nové miniauto, rodinný sedan a třetí generace octavie a superbu.

Škoda Yeti přijde v roce 2013 ve verzi s prodlouženým rozvorem. Zejména pro potřeby čínského trhu se automobilka rozhodla vsadit na "jezevčíkovskou" úpravu kompaktního SUV, která s sebou přinese více místa pro cestující na zadních sedadlech. To je totiž v Číně podobně prestižní vlastnost jako u nás objem zavazadlového prostoru.

Přední a zadní část vozu se nezmění, stejně jako základní komponenty podvozku. Zda se bude prodloužená verze prodávat i v Evropě, není zatím jasné.

Kromě toho dojde v blízké době k uvedení dvoubarevného lakování karoserie pro celou modelovou řadu Yeti.


Napjatě očekávaný rodinný model, který se zařadí mezi fabii a octavii, se bude nakonec s největší pravděpodobností jmenovat Škoda Popular. Legendární jméno zdědí po svém prvorepublikovém předchůdci. Zahájení výroby se plánuje na květen 2012. Podrobněji jsme informovali zde.


Ještě před popularem přijde nová nejmenší modelová řada. Vůz, se kterým koncern VW koketoval už před lety skrze studii VW Up, se dočká sériové podoby pod značkou Škoda. Bude se jmenovat Go a ve výrobě se ocitne už na konci příštího roku. Podrobnější technické informace zatím neznáme, nicméně podle všeho půjde o tří nebo pětidveřový vůz ve stylu "kolínských trojčat". Motorová paleta bude plná písmen TSI a TDI, očekáváme i nasazení dvouválce 0.6 TSI. Základní cena by se měla pohybovat pod hranicí 220 tisíc.

Zajímavé informace se objevily okolo příští generace octavie. Octavia III se postaví na základy nového Volkswagenu Jetta, ke kterému přidá něco málo centimetrů do délky a výšky. Výrazně se tak velikostí i technikou odliší od popularu. Začátek výroby se chystá na květen roku 2012.


Škodu Superb čekají v polovině roku 2011 dva nové stupně výbavy. Pod tradičním označením L&K se představí luxusní provedení, pod jménem Scout pak oplastovaná varianta supebu kombi 4x4.

Již v roce 2013 přijde třetí generace modelu, která bude stát na platformě nového passatu. Stávající superb tedy neprojde faceliftem, ale rovnou přejde do další evoluce. Nedají se předpokládat zásadní změny, ale spíše „půlgenerační“ rozdíl (podobně jako u passatu).

Vrcholný model automobilky si nicméně udrží svoji velikostní převahu nad konkurencí od VW, tudíž žádné zmenšování a zvýhodňování passatu se konat nebude (minimálně co se týká technického základu).

Foto: auto motor und sport, skoda-club.dn.ua, archiv

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: