Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nový Grand Cherokee slibuje pohodlnější cestování

News

05.12.2010

U Jeepu došlo ve třídě luxusních SUV ke generační obměně. Americká automobilka vysílá v Evropě do boje o zákazníky nový Grand Cherokee. Mají ostatní členové tohoto segmentu důvod k obavám?

Autor:Jan GaislerFoto:

Oproti svému předchůdci nový Grand Cherokee narostl ve všech směrech. Designéři dále rozvinuli styl minulé generace, ovšem v poněkud uhlazenější formě. Přední světla mají jednoduchý tvar, mřížka chladiče působí mohutněji. Jiný je i styling prolisů na kapotě a na boku. Zadní světla nejsou nepodobná těm, která montují u BMW do vozů řady „x“. Celkově působí Grand Cherokee luxusněji.

V interiéru na první pohled mnoho změn nenastalo. Nejvíce zaujme nově pojatá kaplička s otáčkoměrem a tachometrem. Při bližším zkoumání odhalíte nové, samozřejmě kvalitnější, materiály. Pokud máte rádi nebe nad hlavou, ale nesnášíte vítr ve vlasech, nové panoramatické okno si zamilujete. Cestující na zadních sedadlech si užijí více prostoru. Váš pes totéž ocení při cestování v kufru.

Aerodynamický odpor klesl oproti minulé generaci o 8,5 %.


Verze výbavy se s příchodem nové generace nezměnily. Základní možnost představuje specifikace Laredo, střední Limited a nejvyšší Overland.

Jestli vám k charakteru Grand Cherokee pasuje jedině dieselový motor, musíte si počkat na léto. Pokud si toto SUV hodláte nadělit již pod stromeček, musíte se spokojit s jedním ze dvou nabízených zážehových motorů.

3,6 litru, šest válců, 290 koní (210 kW) při 6350/min a 347 Nm v 4300/min, to je první možnost motorizace. Jmenuje se Pentastar 3,6 V6 VVT, je zbrusu nový a byl vyvinut přímo pro Grand Cherokee.

Světlá výška je nastavitelná v rozmezí 105 mm.

I když jsou u Grand Cherokee schopnosti v terénu nesporné, nové prvky jako samonosná karoserie, nezávislé zavěšení kol a vzduchové odpružení ho přibližují silničním SUV.

Jako u všech moderních vozů se i technická dokumentace Grand Cherokee hemží záhadnými zkratkami, za které se schovávají různé elektronické systémy. ESC je zkratka pro stabilizační systém, ERM značí elektronickou minimalizaci rizika převrácení. ABS je pomocník, kterého není nutno představovat, s bezpečným zastavením mu zde pomáhá systém ovládání brzdné trakce BTCS. Až povezete svou jachtou k moři, přijde vám vhod systém stabilizace přívěsu.

Při zahájení prodeje je jediná možnost výbavy Overland. Verze se šestiválcem vám z konta odčerpá 1 296 900 Kč, za další dva válce si Jeep účtuje 1 539 900 Kč.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: