Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Ve městě andělů byl světu představen ďábelský Cayman R

News

21.11.2010

17. listopadu se v Los Angeles poprvé ukázal Cayman R. Označení R znamená „Rennen“, tedy závod. Co přináší nový vrchol modelové řady?

Autor:Jan GaislerFoto:

Automobily Porsche Cayman R

V encyklopedii zvířat je kajman popsán jako hbitý predátor, menší příbuzný aligátora. To samé platí v automobilovém světě pro menšího příbuzného Porsche 911. A aby byl tento dravec ještě rychlejší, posílá nyní šestiválcový boxer o objemu 3,4 l na zadní kola 330 koní (243 kW). To je o 10 koní víc než u dosavadního vrcholu řady, Caymanu S.

Automobily Porsche Cayman R

Nápis na boku odkazuje na klasická závodní Porsche.


S manuální šestistupňovou převodovkou uhání Cayman R stokilometrovou rychlostí za rovných 5 s. Pokud se vám to zdá dlouho, potřebujete dvojspojkovou převodovku PDK. S ní ušetříte desetinu sekundy a vyrovnáte dobu potřebnou ke zrychlení na 100 km/h s vyšším modelem 911 Carrera. Jestli chcete carreru zesměšnit, objednejte si paket Sport-Chrono, s ním se dostanete na hodnotu 4,7 s. Cayman R osazený manuální převodovkou jede maximální rychlostí 282 km/h, verze s PDK zvládne „jen“ 280 km/h. K lepším časům na okruhu pomůže také upravený podvozek.

Při honbě za vyšší rychlostí se zároveň se zvýšením počtu koní vyplatí snížit hmotnost, kterou budou koně pohánět. Inženýři v Zuffenhausenu zbavili Cayman R komfortní výbavy a řadu částí vyrobili z lehčích materiálů. Váha šla ve srovnání se specifikací „S“ o 55 kg dolů. Dieta tak přinesla celkovou hmotnost 1295 kg. Navíc odstraněním multimediálního systému vznikl na palubní desce praktický odkládací prostor využitelný třeba pro závodní rukavice. Helmu už tam bohužel nevtěsnáte, na tu je lepší kufr.

Automobily Porsche Cayman R

Zjednodušený interiér přispěl ke snížení hmotnosti.


Majitel, který si připlatí za nejrychlejší verzi caymanu, nebude nadšený, když si jí soused splete se základním modelem. Proto designéři pro drsnější vzhled černě orámovali přední světla, černě nalakovali zpětná zrcátka a na boku přibyl černý nápis „PORSCHE“. Jen zadní spoiler příliš drsně nepůsobí.

Stříbrně lakovaná kola dohromady váží méně než 40 kg; lehčí u Porsche nedělají. Navíc Caymanu R opravdu sluší. Celkově úpravy vzhledu vozu určitě prospěly a jejich výsledkem je o poznání dospělejší image.

Zájemci o nejsilnějšího z klanu Caymanů se dočkají v únoru 2011. Do garáže si ho pak budou moci zaparkovat za 1 799 000 Kč. Dvojspojková převodovka cenu zvýší na 1 881 000 Kč.

Automobily Porsche Cayman R

Díky přepracovanému podvozku se Cayman R se snížil o 20 mm.


Oficiální promo video Caymanu R.


Foto: Porsche

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: