Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Suzuki Kizashi míří do Evropy

News

31.10.2010

Suzuki Kizashi, v Americe i Japonsku již běžný obyvatel garáží, zamířil konečně i na Starý kontinent.

Autor:Jan GaislerFoto:

Kizashi je vlajková loď v portfoliu Suzuki. Její moře je střední třída, její protivníci jsou Ford Mondeo, Renault Laguna či Honda Accord. A souboj s takovou flotilou nelze vést se vzhledem staré kocábky. U Suzuki proto vsadili na sportovnější design.

Zepředu zaujme široký postoj a zakřivené linie kapoty, které mají vytvářet dojem pohybu vpřed. Dojem šířky umocňuje tvar světlometů. Z boku na sportovní ambice upozorní 18palcová hliníková kola, zezadu zvýšené víko kufru a nerezové výfuky odkazující na motocykly Suzuki. V interiéru se snaha o sportovní vzhled spojila se snahou získat co nejvíce prostoru. Díky automatické dvouzónové klimatizaci se zde bude cítit příjemně řidič i spolujezdec s odlišným názorem na ideální teplotu.

Sportovní elegance podle představ Suzuki.

I když se spekuluje o použití dieselových motorů od Volkswagenu, jedinou motorizací je zatím 2,4litrový benzinový motor. Při vytočení na 6500 /min generuje řadový čtyřválec nejvyšší výkon 178 koní (131 kW). Maximální kroutící moment 230 Nm je k dispozici při 4000 /min. I po příchodu Kizashi do Evropy budou moci ekologové klidně spát, motor splňuje emisní normu Euro 5.

Zákazník si sice nemůže vybrat motorizaci, může si ale alespoň zvolit způsob přenosu výkonu. I když pro sportovní jízdu výrobce doporučuje 6stupňovou manuální převodovku, je dostupná pouze pro verzi s pohonem předních kol. Bezstupňová samočinná převodovka (CVT) je k dispozici ve verzích s pohonem předních i všech kol. Navíc se s ní bude podle údajů výrobce ručička palivoměru přibližovat k nule pomaleji. Od nápravy McPherson vpředu a zavěšení Multi-link vzadu si výrobce slibuje dobrou stabilitu a vysokou úroveň komfortu. Bezpečné zpomalení zajišťují brzdy značky Akebono.


Pokud to se svými sportovními ambicemi přeženete, pomohou vám elektroničtí pomocníci - ABS, ESP a elektronické rozdělení brzdných sil. Jestli ani to nebude stačit, jistě oceníte 8 airbagů v základní výbavě.

Od listopadu budeme Kizashi potkávat i na českých silnicích. Ceny pro ČR nebyly zatím stanoveny, u našich západních sousedů se ale vrcholný model 2.4 CVT 4x4 prodává od října za 29 990 euro (přibližně 750 tisíc korun). Všechny v Evropě prodávané vozy dostanou v základní výbavě paket Sport-design.

Vlajková loď Suzuki byla k vidění na pražské Autoshow.


Foto: Suzuki / Autoprůvodce

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: