Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

17. Porsche Classic Festival 2010

Info

02.09.2010

Přijeďte se podívat na celostátní sraz automobilů Porsche a setkání jmenovců Porsche, Porsch a Porš.

Autor:Tisková zprávaFoto:

Akce je pořádána na připomínku 135. narozenin vratislavického rodáka, geniálního automobilového konstruktéra, profesora Dr.Ing.h.c. Ferdinanda Porsche.


Stále je ještě u veřejnosti velice málo známé, že významný automobilový konstruktér Ferdinand Porsche, tvůrce nejen legendárního vozu VW Brouk a zakladatel dvou úspěšných německých automobilek Volkswagen a Porsche, se narodil 3.září 1875 právě v Čechách, v malé obci Vratislavice nad Nisou u Liberce. Právě na připomenutí této skutečnosti pořádá v posledních letech již pravidelně, vždy první víkend v září, občanské sdružení Porsche Classic Club ČR, velké celostátní setkání majitelů a příznivců automobilů Porsche. Letos bude toto setkání poprvé obohaceno také o volné setkáním jmenovců, kteří nesou příjmení Porsche, Porsch nebo Porš.

Letošní Porsche Classic Festival, se uskuteční ve dnech 3.-5.9.2010. a místem konání budou samozřejmě především Porscheho rodné Vratislavice nad Nisou. Centrum celého dění bude v areálu vratislavického pivovaru Konrad, kde získalo před sedmi lety azyl i Automuzeum, které zde vystavuje historické automobily, motocykly i jízdní kola. Při letošním setkání vozů Porsche oslaví významné 25. výročí svého vzniku i Porsche Classic Club ČR, který dnes má více jak padesát členů majitelů převážně historických automobilů Porsche z celé republiky. Tento klub, jako jediný na světě se také může pyšnit skutečností, že své sídlo má právě v rodném domě Ferdinanda Porsche, ve Vratislavicích nad Nisou.Program 17. Porsche Classic Festivalu:
První automobily Porsche se začnou od pivovaru sjíždět již v pátek 3.září odpoledne. Po nezbytném zaregistrování a seznámení se s dalšími příznivci značky Porsche se v 18 hodin celá kolona sportovních automobilů vydá na tradiční spanilou jízdu Vratislavicemi a Libercem. Samozřejmě, že cestou bude několik nezbytných zastávek, jako na vratislavickém hřbitově u rodinné hrobky Porsche a také u rodného domu automobilového konstruktéra. Celá páteční spanilá jízda bude zakončena na vrcholu hory Ještěd. V pátek bývá účast okolo 40 automobilů.

Sobotní program bude mnohem bohatší, neboť se během dne očekává příjezd až stovky automobilů Porsche všech ročníků i modelů, což činí z této akce nejvetší setkání vozů Porsche v České republice. Samozřejmě, že hlavní prim budou hrát především vozy Porsche starších ročníků, na které je Porsche Classic Club ČR především zaměřen.V areálu bude za doprovodu živé hudby a moderátora probíhat dopolední výstava vozidel a jejich jednotlivé představení. Probíhat bude i soutěž o nejhezčí vozy letošního srazu. Vstup veřejnosti do areálu pivovaru bude zpoplatněn (50,-Kč za osobu). Občané s příjmením Porsche, Porsch a Porš budou mít vstup zdarma.

Po poledni se velká část účastníků postupně vypraví z vratislavického pivovaru na trasu přibližně 100 km dlouhé Classic Porsche Rallye, která účastníky zavede z Liberce přes Hrádek nad Nisou do nedalekého Německa na Oybin a zpět. Návrat účastníků do Vratislavic nad Nisou se očekává okolo 17 hodiny. V 18 hodin již bude pivovar pro veřejnost uzavřen.

V neděli se automobily Porsche sjedou okolo 10 hodiny na náměstí Dr.E.Beneše, před libereckou radnicí, kde budou vystaveny přibližně do oběda. Očekává se, že poslední automobily Porsche opustí Liberec okolo 14 hodiny.

Více informací naleznete na www.porsche-club.cz

Porsche Classic Club ČR
Milan Bumba
Tel: 607 80 25 70
Mail: porsche@automuzeum.cz


Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: