Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Škoda Yeti edice Champion

Představení

14.04.2010

Limitovaná edice přináší exkluzivnější vzhled, ale nepříliš úspor

Dá se ale podotknout, že tím výčet zajímavého vlastně končí. Za zmínku stojí snad interiér v provedení Sport, který do běžného yetiho objednat nelze.

Naleštěné exteriérové doplňky v kombinaci s oranžovou barvou vyniknou

Champion jinak vychází ze střední výbavy Ambition, do které přidává několik převážně optických prvků. Jedná se například o stříbrné kryty zrcátek, dekorativní lamely předního a zadního nárazníku, boční a zadní ochranné lišty vozu, 17" kola z lehké slitiny Annapurna v černo-stříbrném provedení, stříbrný střešní nosič nebo tónování zadních skel (sunset). V interiéru se změny týkají mj. pedálů, které mají ocelové nášlapy, ozdobných lišt (imitace hliníku), několika prvků výbavy navíc (dvouzónový climatronic, autorádio Swing) a, jak už jsme zmínili, sedadel v provedení Sport s lepším bočním vedením.

Interiér v provedení Sport s náznakem bočního vedení u předních sedadel

Ceny začínají u 508 800 Kč za motor 1.2 TSI 77 kW, což není za několik pozlátek navíc a „oranžádu“ na karoserii zrovna málo. Edice Champion je obecně o 15 tisíc dražší než výbava Experience, do které jí ale chybí například el. ovládání zadních oken, kontrola tlaku v pneumatikách, zadní parkovací asistent, 4 zadní reproduktory, multifunkční volant nebo vyhřívání předních sedadel. Nejžádanější verze 2.0 TDI 103 kW 4x4 tak například vyjde na 669 900 Kč.

Výhodnost výbavy Champion je tak oproti standardní Experience diskutabilní. Skoro si troufáme říct, že pokud si vyloženě nepotrpíte na vnější efekt, není champion dobrou volbou… Je na každém, jak moc dbá na „efekt nablýskaného SUV“ (aneb „skoroixšestka v garáži“).

Dobrou zprávou je, že v nabídce se společně se „šampiónem“ objevuje nový agregát 1.4 TSI 90 kW, známý z octavie. Ten zaplní mezeru mezi 1.2 TSI 4x2 a pro mnohé příliš silným a zbytečně drahým 1.8 TSI (navíc pouze 4x4). V edici Champion bude k mání za 531 800 Kč a to výhradně s předním pohonem. Rovněž v nejbližších týdnech se dočkáme již dříve avizované (psali jsme zde) kombinace 2.0 TDI 103 kW 4x4 a automatické převodovky DSG.

Polní cesta je to, co yetimu sedí z terénních dovedností asi nejvíce

Foto: Škoda Auto

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: