Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

První informace: Kia Sportage

Premiéry

04.02.2010

Záplava novinek před ženevským autosalonem pokračuje - tentokrát je tu Kia se třetí generací modelu Sportage

Na novém voze je patrný vliv designového stylu posledních modelů Kia, a zdá se, že značka konečně nalezla jednotný styling a - tak říkajíc - svou tvář. Nutno podotknout, že podle nás velice líbivou. Po větším modelu Sorento je Sportage druhým SUV v modelové nabídce automobilky. Velikostí se zařazuje po bok vozům jako VW Tiguan nebo Ford Kuga, těsně nad tuzemskou Škodu Yeti.Jako každá "správná" nová generace je i Sportage celkově větší než předchůdce, což slibuje štědřejší prostor pro posádku a náklad. Techniku bude vůz sdílet s koncernovým dvojčetem Hyundai ix35, který se už vyrábí v závodě Hyundai/Kia ve slovenských Košicích. Podle všeho bude v nabídce jak verze s pohonem pouze přední nápravy, tak i všech kol 4x4. Co se motorizací týče, předpokládáme možnost výběru mezi zážehovými motory 1.6 a 2.0 a mezi turbodiesely 1.7 a 2.0, což jsou motorizace kopírující sesterský hyundai.

Zdá se, že Kia ve své modelové ofenzívě postupuje rychle vpřed a nemá ani v nejmenším v plánu své těžce dobyté pozice vyklízet. Premiéra modelu Sportage je datována na 2. března do Ženevy, ceny nejsou známy. Základní částku ale očekáváme pod hranicí 500 000 korun.

Foto: Kia Motors


Tagy: kia, sportage, 2010
Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: