Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

I u aut z dovozu se stáčí tachometry

PR

11.05.2017

Mysleli jste si, že stáčení tachometrů je čistě český výmysl? Jste na omylu, i u aut z dovozu se s touto praktikou setkáte. A šance je dokonce dvojnásobně vyšší. S tachometrem si může pohrát buď prodejce v zahraničí, nebo koncových český obchodník. Oba dva chtějí koneckonců vydělat.

Autor:PRFoto:PR

Počet dovážených ojetin roste, lidé o ně mají zájem, protože se domnívají, že jde o něco lepšího než u českých ojetých vozů. Jenže opak je pravdou. Většina (52 %) dovážených ojetin je starších 10 let a spousta z nich bývá stočených. Společnost Cebia ve své statistice například zjistila, že aut z Dánska je to 60 %.

Kolikrát neodpovídá ani země původu
Nejvíce se k nám dováží auta z Německa či Itálie. Tedy aspoň podle papírů, protože skutečnost bývá často jiná. Další analýza společnosti Cebia prokázala, že třetina vozů pochází z jiné země, než tvrdí prodejce. Kolikrát jsou zemí původu jihoevropské státy, nebo dokonce země bývalého Sovětského svazu.

Koupě od soukromé osoby není žádnou zárukou
Spousta lidí je taktéž mylně přesvědčená o tom, jak jsou soukromé osoby spolehlivé. Pracovníci bazarů se přitom v inzerci naprosto běžně vydávají za soukromé osoby, protože pak působí důvěryhodněji. S reklamací je v takovém případě ještě větší problém, než když vsadíte na nějaký autobazar.

Spolehlivá ojetina se koupit dá
Lomíte bezmocně rukama, kde tedy koupit ojetý vůz? Chcete-li mít jistotu kvalitní koupě, obraťte se na certifikované programy prodeje ojetých vozů importérů. Například koncern Volkswagen má program Das WeltAuto, v rámci nějž dostanete pouze vozy s ověřeným původem a ještě bonusy k tomu.

Obrovskou výhodou tohoto certifikovaného programu je záruka. Drtivá většina nabízených vozů se prodává se zárukou v trvání rok nebo dva v různé úrovni krytí, přičemž záruka se v základní verzi vztahuje na motor, rozvodovku a převodovku, ve verzi PLUS celkem na 12 komponent. U vozidel v Das WeltAuto je vždy prověřen technický stav, servisní historie, možné právní vady a stav tachometru. Téměř u všech naleznete Cebia REPORT s ověřením tachometru a stářím vozu.

Na www.dasweltauto.cz si sami můžete prohlédnout nabídku více než 3000 ojetých vozů s ověřeným původem.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: