Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Ford přestal vyrábět Focus a hybridní C-Max. Není o ně zájem

News

31.10.2016

Americkému Fordu se v posledních měsících moc nedaří. Není to tak dávno, co musel omezit produkci nového Mustanga a nyní se "stopka" dotkla dalších dvou modelů.

 

Omezení výroby se kvůli nízké poptávce dotkne současného Focusu a hybridní verze modelu C-Max. Pauza potrvá dva týdny a důvodem pro omezení výroby je malý zájem ze strany veřejnosti.

Ono ani není divu, když se třetí generace Focusu pomaličku chystá do důchodu. Z tabulek pak vyplívá, že v USA klesly v září prodeje o 14,5 % na 140 049 vozů. Jeho bratr model C-Max v hybridní verzi pak klesl v prodejích o 12,4 %, což je v překladu 15 149 prodaných kusů.

A jelikož nechce, aby se Fordu hromadila auta v dealerstvích, jednoduše stopl výrobu v továrně v Michiganu. Začátkem tohoto měsíce se přitom zastavila produkce i sportovního modelu Mustang v továrně Flat Rock Assembly Plant. U něj klesly prodeje o 9,3 %, přičemž prodáno bylo "jen" 87 258 kusů.

Celkově se pak Ford trápí s nedostatkem odbytu, protože i jeho další modely zrovna nejdou na dračku. Díky nezájmu o model F-150 nedávno došlo ke snížení počtu směn v továrně v Kansas City. Výrobce chce za každou cenu vyprodat dosavadní vyrobené vozy a dokud se mu to nepovede, nepohrne se do další produkce.

Bohužel ve spojení s tím se to dotkne pracovníků továren, protože chybějící směny se projeví na jejich platech. Další odstávky pak jsou plánovany v Kentucky a také Mexiku. Tam jsou oblíbené modely Escape nebo Fusion, což je vlastně evropské Mondeo.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…

Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: