Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Ford přestal vyrábět Focus a hybridní C-Max. Není o ně zájem

News

31.10.2016

Americkému Fordu se v posledních měsících moc nedaří. Není to tak dávno, co musel omezit produkci nového Mustanga a nyní se "stopka" dotkla dalších dvou modelů.

 

Omezení výroby se kvůli nízké poptávce dotkne současného Focusu a hybridní verze modelu C-Max. Pauza potrvá dva týdny a důvodem pro omezení výroby je malý zájem ze strany veřejnosti.

Ono ani není divu, když se třetí generace Focusu pomaličku chystá do důchodu. Z tabulek pak vyplívá, že v USA klesly v září prodeje o 14,5 % na 140 049 vozů. Jeho bratr model C-Max v hybridní verzi pak klesl v prodejích o 12,4 %, což je v překladu 15 149 prodaných kusů.

A jelikož nechce, aby se Fordu hromadila auta v dealerstvích, jednoduše stopl výrobu v továrně v Michiganu. Začátkem tohoto měsíce se přitom zastavila produkce i sportovního modelu Mustang v továrně Flat Rock Assembly Plant. U něj klesly prodeje o 9,3 %, přičemž prodáno bylo "jen" 87 258 kusů.

Celkově se pak Ford trápí s nedostatkem odbytu, protože i jeho další modely zrovna nejdou na dračku. Díky nezájmu o model F-150 nedávno došlo ke snížení počtu směn v továrně v Kansas City. Výrobce chce za každou cenu vyprodat dosavadní vyrobené vozy a dokud se mu to nepovede, nepohrne se do další produkce.

Bohužel ve spojení s tím se to dotkne pracovníků továren, protože chybějící směny se projeví na jejich platech. Další odstávky pak jsou plánovany v Kentucky a také Mexiku. Tam jsou oblíbené modely Escape nebo Fusion, což je vlastně evropské Mondeo.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: