Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Radíme vám: Je lépe auto monitorovat pomocí GPS nebo raději skutečně zabezpečit proti krádeži?

PR

28.10.2016

Technologie se staly neodmyslitelnou součástí našeho každodenního života. V dnešní době už všechno dokážeme sledovat přes telefon nebo počítač. Zajímalo nás ale, jestli je to skutečně až tak bezpečné.

Autor:PRFoto:PR

O této problematice jsme hovořili se specialistou v oblasti zabezpečení vozidel, panem Richardem Vámošem ze slovenské společnosti VAM system s.r.o.

Co je vlastně GPS?
Jedná se o Global Positioning System, tedy Globální polohovací systém, s jehož pomocí je možné určit geografickou polohu přijímače s přesností na jednotky metrů. Primárně se využívá jako satelitní navigační systém. Jedná se o pasivní systém. Podrobnější informace i historii tohoto systému si můžete prohlédnout ZDE.

Je možné považovat systém GPS za zabezpečení auta proti odcizení?
Systém GPS nebyl vyvinutý a ani primárně nikde ve světě neplní funkci zabezpečení. Můžeme mluvit nanejvýš o monitorování předmětů, zařízení, lidí apod. Každý systém, který vysílá nebo přijímá jakýkoliv signál či frekvenci, je dnes možné bohužel rušit. Rušičky signálů GSM, GPS a GPRS je dnes možné volně zakoupit na různých webových portálech, jako například i ZDE

Jak jednoduše je možné rušit signál GPS, se můžete podívat i na tomto krátkém videu:

YDY9mFai16k

Co byste tedy majitelům vozidel doporučil?
Rozdíl je v tom, zda chceme vozidlo monitorovat, např. kvůli firemním výkazům, nebo ho chceme zabezpečit proti krádeži. My se už více než 16 let nesnažíme vozidlo najít, pokud se ukradne, my se staráme o to, aby se neukradlo. A toto je podle mého názoru to nejdůležitější.

Na to, jak je možné zabezpečit auto proti nejmodernějším způsobům krádeží, se můžete podívat v následujícím krátkém videu z hlavních zpráv Slovenské televize TA3.

-r8v8t_RPoY

Pokud vás naše reportáž zaujala a rozhodli jste se své auto dokonale zabezpečit proti krádeži, všechny informace najdete po kliknutí SEM.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: