Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Radíme vám: Je lépe auto monitorovat pomocí GPS nebo raději skutečně zabezpečit proti krádeži?

PR

28.10.2016

Technologie se staly neodmyslitelnou součástí našeho každodenního života. V dnešní době už všechno dokážeme sledovat přes telefon nebo počítač. Zajímalo nás ale, jestli je to skutečně až tak bezpečné.

Autor:PRFoto:PR

O této problematice jsme hovořili se specialistou v oblasti zabezpečení vozidel, panem Richardem Vámošem ze slovenské společnosti VAM system s.r.o.

Co je vlastně GPS?
Jedná se o Global Positioning System, tedy Globální polohovací systém, s jehož pomocí je možné určit geografickou polohu přijímače s přesností na jednotky metrů. Primárně se využívá jako satelitní navigační systém. Jedná se o pasivní systém. Podrobnější informace i historii tohoto systému si můžete prohlédnout ZDE.

Je možné považovat systém GPS za zabezpečení auta proti odcizení?
Systém GPS nebyl vyvinutý a ani primárně nikde ve světě neplní funkci zabezpečení. Můžeme mluvit nanejvýš o monitorování předmětů, zařízení, lidí apod. Každý systém, který vysílá nebo přijímá jakýkoliv signál či frekvenci, je dnes možné bohužel rušit. Rušičky signálů GSM, GPS a GPRS je dnes možné volně zakoupit na různých webových portálech, jako například i ZDE

Jak jednoduše je možné rušit signál GPS, se můžete podívat i na tomto krátkém videu:

YDY9mFai16k

Co byste tedy majitelům vozidel doporučil?
Rozdíl je v tom, zda chceme vozidlo monitorovat, např. kvůli firemním výkazům, nebo ho chceme zabezpečit proti krádeži. My se už více než 16 let nesnažíme vozidlo najít, pokud se ukradne, my se staráme o to, aby se neukradlo. A toto je podle mého názoru to nejdůležitější.

Na to, jak je možné zabezpečit auto proti nejmodernějším způsobům krádeží, se můžete podívat v následujícím krátkém videu z hlavních zpráv Slovenské televize TA3.

-r8v8t_RPoY

Pokud vás naše reportáž zaujala a rozhodli jste se své auto dokonale zabezpečit proti krádeži, všechny informace najdete po kliknutí SEM.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…

Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: