Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Jon Olsson si pořídil novou káru. Je to doslova hurakán


24.10.2016

Někteří z vás si jistě pamatují šíleně vypadající Audi RS6 Avant DTM, které donedávna vlastnil Jon Olsson. Jeho auto letos ukradli zloději a následně jej spálili, s čímž se slavný lyžař těžko smiřoval.

Nyní je ale vše pryč a jeho novým autem se stalo Lamborghini Huracán. To je upravené opět v jeho požadovaném stylu. Ten se nazývá Monstrum a když se podíváte na fotografie, není potřeba více slov.

„Mým cílem bylo postavit opět šílené rozšířené auto, jenže potom, co jsem ho dostal a sjel si s ním, přehodnotil jsem to a rozhodl se raději zvolit cestu šílených výkonů namísto pouhého vzhledu", řekl Olsson. Autu nechybí dřívější typická šedá kamufláž karoserie, červné nápisy na pneumatikách a také střešní nosič.

Jako základ přestavby posloužil model Huracán LP 610-4, který byl následně přestavěn u firmy Stertman Motorsport. Tam dostal kompresor od VF engineering, díky čemuž je výkon tohoto Lamba mnohem vyšší, než ve standardu. O kolik? To nikdo neví, možná jen sám Olsson.

Vlastně jen prozradil, že auto umí zrychlit ze 100 na 200 km/h za 5,3 sekundy, což je vskutku rychlá hodnota. Zároveň dodává, že se jedná asi o nejrychlejší Huracán v Evropě. Auto dává na obdiv svůj výkon i díky výfuku Akrapović a úpravou prošel i podvozek od K&W.

Posílení se dočkaly také brzdy, které však nejsou karbon-keramické. Právě vyměna za klasické vrtané ocelové kotouče je výhoda v případě, že se bude pohybovat po horách, kde je často nízká teplota. Právě karbon-keramika při takových teplotách nebrzí nejlépe, pokud není dostatečně zahřáta.

Jako poslední informace se hodí to, že "rakev" na lyže je vyrobena z karbonu a uznejte sami, že na tomhle šíleně vypadajícím Lambu působí vážně zajímavě. Ostatně, kam jinam by jste tady chtěli lyže schovat...

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: