Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Jon Olsson si pořídil novou káru. Je to doslova hurakán


24.10.2016

Někteří z vás si jistě pamatují šíleně vypadající Audi RS6 Avant DTM, které donedávna vlastnil Jon Olsson. Jeho auto letos ukradli zloději a následně jej spálili, s čímž se slavný lyžař těžko smiřoval.

Nyní je ale vše pryč a jeho novým autem se stalo Lamborghini Huracán. To je upravené opět v jeho požadovaném stylu. Ten se nazývá Monstrum a když se podíváte na fotografie, není potřeba více slov.

„Mým cílem bylo postavit opět šílené rozšířené auto, jenže potom, co jsem ho dostal a sjel si s ním, přehodnotil jsem to a rozhodl se raději zvolit cestu šílených výkonů namísto pouhého vzhledu", řekl Olsson. Autu nechybí dřívější typická šedá kamufláž karoserie, červné nápisy na pneumatikách a také střešní nosič.

Jako základ přestavby posloužil model Huracán LP 610-4, který byl následně přestavěn u firmy Stertman Motorsport. Tam dostal kompresor od VF engineering, díky čemuž je výkon tohoto Lamba mnohem vyšší, než ve standardu. O kolik? To nikdo neví, možná jen sám Olsson.

Vlastně jen prozradil, že auto umí zrychlit ze 100 na 200 km/h za 5,3 sekundy, což je vskutku rychlá hodnota. Zároveň dodává, že se jedná asi o nejrychlejší Huracán v Evropě. Auto dává na obdiv svůj výkon i díky výfuku Akrapović a úpravou prošel i podvozek od K&W.

Posílení se dočkaly také brzdy, které však nejsou karbon-keramické. Právě vyměna za klasické vrtané ocelové kotouče je výhoda v případě, že se bude pohybovat po horách, kde je často nízká teplota. Právě karbon-keramika při takových teplotách nebrzí nejlépe, pokud není dostatečně zahřáta.

Jako poslední informace se hodí to, že "rakev" na lyže je vyrobena z karbonu a uznejte sami, že na tomhle šíleně vypadajícím Lambu působí vážně zajímavě. Ostatně, kam jinam by jste tady chtěli lyže schovat...

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…

Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: