Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nová generace Nissanu Qashqai se již nebude vyrábět ve Velké Británii. Důvodem je politika

News

24.10.2016

Díky odchodu Velké Británie z jednotného evropského trhu se budoucnost továrny Nissanu v Sunderlandu poměrně rychle hroutí. Mohou za to zvýšené náklady s výrobou a dodáváním dílů, což se nejspíše projeví na produkci další generaci modelu Qashqai.

S informací přišla zahraniční agentura Reuters, která hovořila se šéfem koncernu Renault-Nissan, s panem Carlosem Ghosnou. Ten se minulý týden sešel s britskou premiérkou Theresou Mayovou. Následně se nechal slyšet, že nechce od Británie žádné úlevy, ale zároveň nechce ztratit nic ze své konkurenceschopnosti.

Díky přístupu britské vlády se na celý problém dívá s větším klidem. Britská premiérka ho následně ujistila, že její vláda bude nadále podporovat automobilový průmysl, což se ale dotkne budoucí produkce nové generace Qashqaie.

Ta má přijít již za rok a Nissan už nyní potřebuje vědět, kde vlastně bude novinku vyrábět. A právě vystoupení Británie z Evropské unie mu v tom moc nepomáhá. Otázkou pak také je, do jaké míry se projeví odchod Británie na výdělcích značky v Británii.

Nissan Qashqai přitom není jediným vozem, který je produkován ve Velké Británii. Současně zde totiž vzniká i menší prapodivně vypadající Juke a známý elektromobil Leaf. Problémy s produkcí a výdělky by ale nemusel mít jen Nissan. Málokdo ví, že zde svá auta produkuje i Opel nebo Toyota. 

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: