Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Tuhle Octavii RS by jste jen tak nepředjeli. Povíme vám proč

News

24.10.2016

Napadlo vás někdy, jak by to dopadlo, kdyby se z obyčejné Octavie RS stalo něco mnohem zběsilejšího? Jestli ne, tak nevadí. Firma JE Design tuhle myšlenku převedla do reality, a je to vážně nářez.

Tahle černá kráska byla v základu vybavena benzinovým dvoulitrem o výkonu 169 kW a točivém momentu 350 Nm. Díky tomu zvládla zrychlit z nuly na stovku za 6,8 sekundy. Jenže to bylo pro kluky z JE Design málo a tak se dali do práce. Výsledkem je oktávie, kterou by jste jen tak asi nepředjeli.

Tahle upravená RS230 totiž nabídne zvýšený výkon na 220 kW, točivý moment 430 Nm a nejvyšší maximální rychlost vystoupla na 258 km/h. Ptáte se na zrychlení z nuly na stovku? Odpovědí je hodnota 6,6 sekundy. Součástí úprav je i sportovnější zvuk motoru, který lze ovládat pouhým stiskem tlačítka.

Auto i nadále nabídne režimy Eco, Normal  a Sport, přičemž na první dva zůstává motoru běžný zvuk. Až při volbě posledního stupně se aktivuje speciální hudební tuner, který z auta udělá opravdovou bestii. Za tuhle vychytávku však zákazník zaplatí 2 499 euro, což je v přepočtu 68 tisíc Kč.

Jenže to není vše. Jak jste si jistě všimli, tahle Octavie RS230 vypadá o dost divočeji, než její sériová sestra. Tuner totiž na auto doinstaloval mračítka předních světel, upravený přední nárazník a dvě větší koncovky výfuku. To vše je za další příplatek 446 eur, tedy 12 tisíc Kč.

Vůz dostal do základu litá černá kola o velikosti 20" s pneumatikami Continental SportContact o rozměru 235/30 ZR20. Součástí všeho je i snížený podvozek s pružinami s možností nastavit světlou výšku.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: