Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

BMW hodlá postavit konkurenta pro Bentaygu od Bentley

News

21.10.2016

Jistě už víte, že BMW chystá nový vrcholný model s označením X7. Ten přijde v roce 2019 a již dnes tady máme zvěsti o silné verzi X7 M.

Ta by měla následovat modely X5 M and X6 M, přičemž právě model se sedmičkou ve znaku s písmenem M má soupeřit s vozy jako je Bentley Bentayga nebo Mercedes-AMG GLS 63. O to lepší je fakt, že X7 jako taková má schválenou sériovou výrobu, jak to dopadne s edicí M ale zatím není jasné.

BMW X7 vlastně bude terénní sedmičkou, takže se bude jednat o "limuzínu do terénu". V základu kabina auta nabídne sedm sedadel, za příplatek se pak bude moci zájemce rozhodnout pro verzi Executive Lounge se čtyřmi křesly nastavitelnými ve všech směrech. Cestující by se pak měli díky všem luxusním prvkům cítit jako v sedanu řady 7.

Díky velké karoserii se dá čekat váha okolo dvou tun, což ale znamená, že pod kapotou německého mastodonta nečekejme motory menší jak šestiválce. V případě X7 M by se měl vůz ukazovat s vidlicovým osmiválcem o objemu 4,4 litru. Ten je nasazován i do X5, X6, 5 Gran Turismo.

BMW X7 M ale možná dokonce dostane vidlicový dvanáctiválec s objemem 6,6 litru, o výkonu 610 koní. To jsou ale pouhé spekulace a samotné BMW se k celé věci pořádně nevyjádřilo. Nezbývá nám tedy nic jiného, než si počkat na oficiální vyjádření vedení značky.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: