Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Audi SQ5 nové generace prozradilo o sobě první detaily. Bude to divočina

News

21.10.2016

Druhá generace Audi Q5 byla již představena a její premiéra neutekla ani nám. Co se však týče pohonných jednotek a verzí, tam nás čeká ještě postupný rozvoj.

Aktuálně si novou Q5 můžete vybrat s přeplňovaným benzinovým dvoulitrem a dále také s dieselovými jednotkami 2,0 TDI a 3,0 TDI. Příští rok však na trh dorazí ostrá verze SQ5, která bude v závislosti na trhu dostupná s třílitrovým benzinovým nebo dieselovým šestiválcem.

Pro evropský trh to bude právě turbodiesel 3,0 TDI, který dostane pořádnou porci výkonu. Ten bude nahoněn pomocí zrevidovaného turbodmychadla a co je hlavní, naprosto jinak naladěného motoru. Audi pak říká, že majitelé nové SQ5 se mají dočkat „přetáčivého“ charakteru.

Je tak jasné, že Audi hodlá nabídnout mnohem zábavnější auto, než kterým byla předešlá SQ5. A ačkoliv vůz nabídne pohon všech kol, i tak není vyloučena jízda bokem. To by měl umožnit sportovní diferenciál u zadní nápravy se speciálním nastavením pro nejostřejší verzi. tuto variantu a jenž se stane součástí systému quattro.

A jak bude ve výsledku naladěna přetáčivost nové SQ5? O tom rozhodnou testovací jezdci v testovacím centru ve švédském Arjeplogu.  Tam se rozhodne, do jaké míry se budete moci rovnat řidičům vozidel BMW. Je však nutné dát pozor na to, jaké tlumiče si pro tuhle verzi zvolíte. S každou volbou tlumičů se totiž bude měnit možnost s touhle audinou lehce driftovat.

Tagy: Audi SQ5, SQ5, Audi
Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: