Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Seat Ateca Cupra se stane realitou. Je to její sériová podoba?

Představení

21.10.2016

Seat Ateca je prvním španělským SUV a při jeho premiéře se spekulovalo, zda dojde i na nějaké další verze. Jednalo se hlavně o drsnější X-perience a ostrou Cupra. Právě druhá zmíněná byla přistižena na silnicích.

Již jednou byla v Čechách přistižena maskovaná verze s nápisem Cupra, jenže podle vizáže karoserie to vypadalo spíše, jako když si někdo udělal z veřejnosti jeden velký žert. Nově zachycené snímky tmavě šedé Atecy s nápisem Cupra jsou ale doslova jiné kafe.

Přišel s nimi britský deník Auto Express a je na nich vidět exemplář s matným provedením karoserie a co víc, vůz stojí na devatenáctipalcových kolech z modelu Leon Cupra. Při bližším prozkoumání fotografií spatříte i vrtané brzdové kotouče Brembo a nesmí chybět dvě dvojité koncovky výfuku.

V rámci sportovních verzí Seatu chybí přední mlhovky, které ale jsou integrovány do předních Full LED světlometů. Celkově se vůz zdá být i o něco nižší, než klasická Ateca a tak můžeme jen spekulovat, zda je to reálná verze nebo se jen jedná o další vtípek.

 

Jenže co pak znamená fakt, že nedávno byl na okruhu Nurburgring přistižen tmavě modrý Volkswagen Tiguan R s tentýž motorem, výfuky a sportovním opti paketem? Právě tohle je konkurenčí koncernové dvojče, přičemž Ateca Cupra byla dřívějším objektem zájmu.

Podle informací Auto Expressu pak dokonce s tímhle šedým kouskem s nápisem Cupra jezdí sám Matthias Rabe. Ten je výkonným viceprezidentem značky Seat v oddělení výzkumu a vývoje. Pokud bychom se měli řídit dosavadními zprávami, pak bychom se ostré Atecy mohli dočkat už na březnovém autosalonu v Ženevě.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: