Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Těšíte se na nové BMW 5 kombi a M5? Tady je jejich podoba

News

17.10.2016

Je to sotva týden co se představilo zcela nové BMW řady 5. A jelikož se představila verze sedan, nečekali jsme dlouho a už se objeví od ní odvozené deriváty.

Ty mají na starosti světoznámí grafici, kteří stvořili verzi kombi a M5. Tak například designér X-Tomi vypracoval na základě fotek sedanu ostrou variantu M5. Ta dodává sedanu patřičný agresivní vzhled, sportovnější nárazníky, sportovní typická kola a nesmí chybět decentní zadní křídlo.

Vše završuje tmavě modrý odstín karoserie, který už k této verzi tak nějak patří. tohoto typu A kdyby se náhodou stalo, že někoho M5 nezaujme, bude má možnost se podívat na návrh rodinné verze kombi - 5 Touring. Tu zpracoval grafik Theophilus Chin a prakticky jediným sportovním prvkem jsou zde kola M Sport.

A vlastně, když si to tak vezmeme, fiktivní podoba obou vozidel nemusí mít daleko k té sériové. Však ve výsledku se obě verze nemohou za tak lišit. Ostrá edice M5 má podle dosavadních zpráv dostat vidlicový osmiválec s objemem 4,4 litru. Ten převezme z verze M550i a svým výkonem překoná hranici 600 koní.

Co se týče verze 5 Touring, tam je jasné převzetí všech pohonných jednotek, kterými aktuálně disponuje verze sedan. Úplný základ bude tvořit naftová verze 520d s motorem o výkonu 140 kW, kdy zákazník dostane manuální převodovku. Do kombíku by se mohl dostat i výkonný osmiválec z verze M550i o výkonu 340 kW, ale to jsou zatím pouhé spekulace.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: