Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Jednoduchá finta, jak vám ukradnou auto

PR

13.10.2016

Koupili jste si auto? Víte, kolik klíčů k němu bylo vyrobeno a kde mohou být ukryté?

Autor:PRFoto:PR

Myslíte si, že vás se krádež auta netýká, protože máte v autě alarm už od výroby? Zamysleli jste se ale nad tím, jak vlastně funguje? Když sedáte do svého auta, spustí se poplach? Odpověď je určitě NE. Zamysleli jste se někdy nad tím, proč je to tak?
Pro vysvětlení jsme si zašli za specialistou, který pracuje v oblasti zabezpečení aut už více než 20 let, panem Richardem Vámošem.

Alarm deaktivujete jednoduchým stlačením tlačítka dálkového ovládání na klíči při otevírání auta. Jakmile „cvaknou“ zámky na autě, originální alarm se deaktivuje. S tím asi souhlasíte. V praxi to znamená, že pokud bude mít zloděj originální klíč, náhradní klíč nebo jen frekvenci daného klíče, auto otevře stejně jako vy, a tím pádem vypíná alarm.
Běžnou praxí je to, že při prodaji auta se náhradní klíč ukryje na různá místa v autě. Společnost VAM System na svojí stránce zveřejnila případ majitele Škody SUPERB, který jel rovnou z autobazaru do servisu kvůli menším opravám. Při výměně žárovky v mlhovce bylo nutné odstranit část předního plastového krytu. K nemalému překvapení majitele se za ním nacházel náhradní klíč od vozidla.

Těchto případů je bohužel velmi hodně. Náhradní klíč se dá ukrýt skutečně kdekoliv, a tím pádem zlodějovi stačí jen adresa majitele auta (kterou uvádí při podpisu kupní smlouvy) a pár vteřin na to, aby klíč vyndal, auto nastartoval a odjel s ním nepozorovaně pryč.
Je ale vůbec možné proti tomuto bojovat?

Samozřejmě, způsobů, jak zabezpečit vozidlo, existuje více. Některé se jako zabezpečení jen tváří, jiné tak i funguji. Zabezpečení auta je velmi důležité, jedná se přece o ochranu vlastního majetku. Důležité je si rovněž uvědomit, že systém zabezpečení si do auta montujeme většinou jen jednou, a proto toto rozhodnutí netřeba podceňovat. Osobně upřednostňuji a každému i doporučuji zvolit si zabezpečení, které je unikátní jen pro jedno auto. My sami už více než 16 let vyvíjíme, vyrábíme a montujeme unikátní systém zabezpečení, kde zlodějovi nepomůže ani originální klíč, kopie klíče, čtečka či rušička signálu, diagnostika, vyvrtání zámku ani další běžně používané způsoby krádeže auta.

Naše doporučení teda zní: ROZHODNĚ NERISKOVAT A ZABEZPEČIT!
Pokud vás zaujal i unikátní slovenský systém zabezpečení, podrobnější informace o něm naleznete po kliknutí na stránku www.vamsystem.cz

Tagy: PR, VAM, VAM System
Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: