Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Porsche chce instalovat magnetické tlumiče do dveří. K čemu to bude?

News

14.10.2016

Porsche Panamera druhé generace neustále překvapuje. Nejen, že nabízí neskutečnou palbu výbavy a technologií, ale nově se prý bude chlubit hydraulickými dveřními vzpěrami.

Ty údajně dokážou udržet otevřené dveře i na místech a v situacích, kdy to jindy není běžné. Typická ukázka toho je stání vozu v kopci, kdy otevření dveří nebo jejich zavření je nadmíru složitým úkolem. U nové Panamery se ale například dveře otevřené do kopce nezavřou.

Celý fígl má ale jeden negativní dopad. Dveře musí posádka zavřít s mnohem větší silou, než je obvyklé. K tomuto problému se vyjádřil šéf vývoje modelu Panamera, pan Gernot Döllner. Ten přiznal, že automobilka o tomhle problému ví a pracně jej řeší. V úvahu tak nakonec přichází elektricky ovládaný magnetický tlumič, jenž by se nastěhoval do každých dveří.

Součástí dveří by se pak nejspíše stal i hydraulický tlumič. Ten více zjemní dovírání dveří, což by usnadilo manipulaci s nimi posádce. Společně s touto technologií je však spojeno jedno velké ALE. Tím je navýšení hmotnosti vozu, i když to vlastně nebude nikterak vysoký počet kil.

Počítá se s tím, že hydraulicky ovládané dveře dostane Panamera a také možné model Macan. U příležitosti změn týkajících se nového modelového roku 2017 se pak dočkáme plného odhalení nové technologie, která by se měla v sériové verzi objevit přesně za rok.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: