Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Mercedes-Benz připravuje ostré C 63 AMG R. Mělo by se M4 GTS třást strachy?

News

12.10.2016

Automobilka Mercedes-Benz se zřejmě rozhodla, že nás doslova zasype brutálními verzemi svých modelů. Po takřka okruhovém AMG GT R se můžeme podívat na video, které zachycuje tajemnou ostrou verzi modelu AMG C 63.

Tmavě modrý testovací prototyp Mercedesu-AMG C 63 nese označení R a byl před pár dny natočen na slavném okruhu Nordschleife. Vše pak prozradilo na zádi přítomné mohutné pevné zadní křídlo. To z tohoto céčka dělá skoro okruhovou hračku a je otázkou, zda se tenhle prvek objeví i v sérii.

Mnohem důležitější je však to, co tmavě modrý Mercedes pohání. Ačkoliv totiž nepadla žádná oficiální cifra, spekulace ze zákulisí mluví o tom, že se díváme na specifikaci s výkonem 540 koní. Ve spojení s nižší hmotností by se pak mělo začít bát BMW M4 GTS, proti němuž je tenhle stroj vyvíjen.

7M1UQrWOGPE

Vůz si tak zachová 4,0 litrový twin-turbo osmiválec, který v základní verz poskytuje (476 koní v 5500 až 6250 ot./min. a točivý moment 650 Nm v 1750 až 4500 ot./min.  Díky provozní hmotnosti 1785 kg (což je o 200 kg více jak u konkurenčí BMW M4) se AMG C63 dostane na z nuly stovku za tyři sekundy. Drsnější verze R tak tohle všechno zcela jistě napraví.

 

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: