Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Přesně takhle bude vypadat chystané BMW X2!

News

12.10.2016

Už delší dobu se hovoří o příchodu nového mini crossoveru se jménem BMW X2. To chce svůj vůz zařadit do kategorie SAC (Sport Activity Coupe) a bude se vlastně jednat o mini X6ku.

A i přes fakt, že BMW ještě nezveřejnilo oficiální podobu X2, se svým návrhem se na facebooku pochlubil designér Remco Meulendijk. Ten nám ukazuje pohled na možný vzhled sériově vypadající verze. Inspirací mu byla menší X1ka, ovšem oproti ní dostalo nové bávo agresivněji vytvarované nárazníky a nižší linii střechy.

Po stránce techniky by však mělo jít o naprosto identické vozy. Může za to plán využít podvozkovou platformu UKL, která v základu používá pohon předních kol. Za příplatek ale bude možné vůz dovybavit systémem pohonu všech kol xDrive, protože plaftorma to bude schopna umožnit.

Stejně tak počítejme s přeplňovanými tříválci a čtyřválci, naopak atmosférycky plněné motory anebo dokonce šestiválce se u BMW X2 rozhodně neobjeví. A jak to vypadá s interiérem?Spekuluje se, že podoba interiéru bude do velké míry převzata ze současného BMW X1 a ve výsledku tak čekejme jen drobné kosmetické změny.

Díky zkosené zadní části střechy pak musíme očekávat, že vzadu bude méně místa pro hlavy cestujících. Moc velké hodnoty nejspíše nenabídne ani zavazadelník, jelikož X2 bude malou sportovní stylovkou, nikoliv rodinným autem s obřím kufrem.

A kdy se čeká premiéra? Podle dosavadních zpráv bychom se nového BMW X2 měli dočkat už v roce 2018. Do té doby se jistě dozvíme další podrobnosti o technice, výbavě a konečném vzhledu.

Tagy: BMW X2, X3, X4, bmw, x6, BMW, X1
Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: