Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Jak snížit výdaje za povinné ručení?

PR

06.10.2016

Jestliže vás trápí vysoké výdaje za zákonem uložené povinné ručení, jste na správném místě. Poradíme vám, jak získat lepší pojistku za výhodnějších podmínek a příznivější ceny. Jak si za chvíli přečtete, není to nic složitého. Stačí využít srovnávač povinného ručení a dobře si vybrat.

Autor:PRFoto:PR

Co ovlivňuje cenu povinného ručení

Nejprve je nutné si uvědomit, že cenu povinného ručení ovlivňuje několik hlavních věcí. Jedná se zejména o:

 • počet měsíců bez nehody
 • věk řidiče
 • místo bydliště
 • druh vozidla (motorka, osobní auto, obytný vůz apod.)
 • způsob využití vozidla (např. běžná jízda je levnější, než provozování taxi služby)
 • obsah vozidla (jaký má objem motoru)
 • limity pojistného plnění
 • různé duhy připojištění a asistenčních služeb

Zatímco většinu výše uvedených faktorů příliš neovlivníte, limity pojistného plnění ano. Je totiž velký rozdíl, jestli máte limit nastavený na 35, 70 nebo dokonce 200 miliónů. Tato hranice totiž určuje, do jaké výše bude uhrazena škoda, kterou jste někomu způsobili. Na majetku nebo zdraví.

Správným výběrem můžete ovlivnit i připojištění a bonusy, které jsou součástí některých druhů povinného ručení. Mezi nejoblíbenější patří asistenční služby, úrazové připojištění nebo pojištění skel vozidla. Samozřejmě, že si vše můžete pojistit extra, ale proč byste to dělali. V balíčku je to vždy o hodně výhodnější.

Seznam kapitol

Jak postupovat při výběru cenově dostupného povinného ručení

Nejpřímější a nejpohodlnější cestou k dobrým cenám je kalkulačka povinného ručení. Tu najdete na online porovnávači, který vám doporučujeme využít.

Mezi hlavní výhody srovnání povinného ručení patří jeho rychlost a přehlednost. Během vteřiny na obrazovce uvidíte, jaké pojišťovny vámi požadovaný pojistný produkt nabízejí a za jakých podmínek.

Určitě stojí za zmínku, že deklarovaná úspora na pojištění uzavřeném prostřednictvím srovnávače může dosáhnout až 70 % z původní ceny, kterou v současné době platíte. Statisticky průměrná hodnota úspory činí 1 700 Kč. To jsou peníze, které na ulici rozhodně nenajdete.

Seznam kapitol

Samotné srovnání povinného ručení probíhá podle následujícího postupu:

 1. Vyberete volbu „Srovnat nabídky zde“
 2. Zvolíte druh vozidla
 3. Vyplníte údaje o vozidle (objem a výkon motoru, rok výroby, způsob užití vozu apod.)
 4. Uvedete údaje o pojistníkovi (věk, počet měsíců pojištění, počet pojistných událostí)
 5. Zadáte vaše kontaktní údaje (jméno, adresa, telefon, email)
 6. Odsouhlasíte zpracování osobních údajů
 7. Kliknete na „porovnat nejvýhodnější nabídky“

Následně se vám zobrazí porovnání všech nabízených druhů povinného ručení od jednotlivých pojistitelů. Včetně všech potřebných informací a cen za pojištění. Ty vám doporučujeme si pořádně prostudovat.

Mimo finální ceny za pojištění nepřehlédněte již zmíněné limity pojistného plnění a nabízené druhy připojištění a dalších služeb. Jakmile se rozhodnete, který druh pojištění zvolíte, můžete

rovnou, prostřednictvím našeho srovnávače, povinné ručení uzavřít. Zelenou kartu dostanete obratem na váš email a následně její originál do poštovní schránky.

Na závěr pro vás máme ještě jednu „vychytávku“. Jestliže jezdíte s vaším vozidlem pouze sezónně, můžete uzavřít sezónní povinné ručení. To vás bude stát ještě méně. V závislosti na počtu měsíců, kdy potřebujete mít vozidlo na silnici.

Seznam kapitol
Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: