Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nissan Micra Gen5: Odvážnější design a motory z Clia

Představení

29.09.2016

Pátá generace malého Nissanu mění směr. Už není roztomilým městským autíčkem, dostala odvážnější design ve stylu japonských crossoverů. A techniku z Renaultu Clio.

Nissan Micra se v Evropě prodává už více než tři desetiletí. Zatímco první generace z osmdesátých let byla typickým hranatým autem své doby, ta druhá v roce 1993 vsadila na obliny a racionální přístup k návrhu malého auta. Nástupce z počátku 21. století svým roztomilým designem zacílil na ženy, zatímco poslední vydání ubralo na výrazu a přineslo výrobu v Indii. Co však fungovalo v jiných částech světa, to ve Francii velký úspěch nepřineslo. A tak nyní přichází změna.

Nová Micra se inspiruje úspěchem crossoverů Nissan, především modelem Juke. Má dynamický design s výraznou maskou chladiče. Šířka i rozvor se zvětšily, ačkoliv přesné údaje zatím nejsou k dispozici. A do segmentu malých vozů přichází moderní technologie známé z větších Nissanů, které se však v této kategorii objevují poprvé – panoramatický kamerový systém a sledování jízdních pruhů. Kromě toho Micra nabídne i autonomní brzdění a sledování mrtvých úhlů.

Větší důraz na řidiče dokládá snížení posezu a použití řízení se strmějším převodem. Příznakem racionálního přístupu k návrhu vozu je zase nasazení motorů z Renaultu Clio. Vlastní tříválec 1,2 l (atmosférický 59 kW, s kompresorem 74 kW) odchází, místo něj nastoupí tříválec s turbem 0,9 l/66 kW. Do nabídky se vrací taktéž diesel, konkrétně osvědčený 1,5 l dCi, taktéž s výkonem 66 kW. Základem nabídky se později stane litrový tříválec o výkonu 55 kW, příbuzný atmosférického agregátu z Renaultu Twingo.

Nový Nissan Micra se bude vyrábět v Evropě v závodech Renaultu ve francouzském Flins, v rámci aliance Renault-Nissan. Prodej v Evropě bude zahájen v březnu 2017.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: