Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Takhle vypadá nová Honda Civic Type-R. Je to nářez!

Představení

29.09.2016

Brány pařížského autosalonu se dneškem otevřeli prvním šťastlivcům a my díky tomu víme, jak budou vypadat některé  žhavé novinky. Mezi nimi se ocitla i nová, desátá generace Hondy Civic v ostré verzi Type R.

Zatím je zde vystaven pouze prototyp, jenže i tak je to pastva pro oči, jaká se jen tak nevidí. Je sice pravdou, že v sérii asi nenajdeme na karoserii kartáčovaný hliník, stejně tak se dá spekulovat o tom, že se na zádi v sérii objeví trojitá koncovka výfuku.

Vozu nechybí ostrý body kit, sportovní kola nebo červená linka kolem celého obvodu karoserie. Celkově je design novinky o něco méně šílený, než tomu bylo u stávající generace. Ta totiž budí pozornost snad naprosto všude a pro někoho může být UFO vzhled na steroidech možná až příliš..

oVc-D7ActdI

Důležitejší informací je to, co vlastně najdeme pod kapotou. Podle současných zpráv máme čekat dvoulitrový čtyřválec s turbodmychadlem. Jeho výkon přeroste současných 310 koní a 400 Nm u dosavadního Type R. A jelikož konkurence stále sílí, je dost možné, že nebude tabu počet koní blížící se cifře 340.

Jako vždy pak půjde síla na přední nápravu, a to skrze šestistupňový manuál. Mimochodem, vůbec poprvé se dostane Type R i na trh v Severní Americe. Jeho prodej na tamním trhu je již jistý a odstartuje v druhé půlce roku 2017. Pár měsíců poté bude následovat Evropa, přičemž zatím není jasné, za kolik přesně se nový Type R bude prodávat.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: