Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Tahle Škoda Superb Combi má 353 koní. Ujede i prémiové konkurenci

News

27.09.2016

Napadlo by vás, že tahle bílá Škoda Superb Combi bude stačit i Golfu R? Jestli ne, tak pak by jste měli vědět, že se díváme na Superba s výkonem přes 300 koní.

V klasickém provedení sice vrcholná verze Škody Superb oplývá čtyřválcovým motorem 2.0 TSI s výkonem 280 koní, jenže v Belgii se rozhodli, že autu dají zcela jiný nádech. Je sice pravda, že v sérii dokáže tenhle vůz uhánět maximální rychlostí 250 km/h, stejně tak to, že disponuje šestistupňovou automatickou převodovkou DSG a pohonem všech kol.

Jenže jak to dopadne, když se její motorový prostor dočká výrazného výkonnového dopingu? Podle tunera Shiftech je nově reálné zrychlení z 0-100 km/h za méně než 5 sekund. Výsledkem celé práce je výkon 353 koní a točivý moment 448 Nm. Ve výsledku to znamená nárůst oproti standardu o 73 koní a 98 Nm.

Maximální výkon je navíc nově dostupný o něco později a maximální točivý moment je naopak v nižších otáčkách. Díky tomu je zaručen pořádný tah, který se následně vystřídá s pořádnou porcí výkonu. Defacto pozvolný pokles točivého momentu nastává až za hranicí 6 000 otáček. do té doby se drží lehce nad 400 Nm.

Takhle upravený Superb by se nám osobně hodně zamlouval, přičemž je jasné, že i některá o dost víc sportovnější auta by měla s tímhle bílým kombíkem velké potíže. Maximálka je totiž nově položena u 270 km/h, což stačí na to, aby jste stíhal Hondě Civic Type R, jejíž řidič to bude smažit na maximum a stejně vám na dálnici neujede.

A cena za úpravu? V přepočtu na naší měnu chce firma Shiftech necelých 18 tisíc korun. Otázkou pak je, jak si se vším poradí motor, převodovka a spojka Haldex. Netušíme totiž, jak moc jsou tyhle díly odolné v případě dodatečného tuningu.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: