Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Video: Tři Seaty Leon Cupra zdrtili konkurenci na Nordschleife

News

26.09.2016

Souboj o krále severní smyčky Nürburgringu je neustále na ostří nože a v kategorii předokolek se zde střídají jména častěji, než je zdrávo. Současným rekordmanem je sice Volkswagen Golf GTI Clubsport S, jenže následující trojice by si jej namazala na chleba.

Jeho o maličko slabším koncernovým bratrem je totiž Seat Leon Cupra 290, který má pod kapotou totožný dvoulitr TSI. Ten nabídne 290 koní, což je o dvacet koní méně než u Clubsport S. Následující video vám ale ukáže velice rychlou trojici Leonů Cupra, která na Nurburgringu likvidovala snad naprosto vše, co jí přišlo do cesty.

0NRpWMmevq0

Nebojíme se říci, že trojice vypadala jako hladová smečka psů, která nahání vše, co by mohla sežrat. Na videu je totiž vidět, jak je na okruhu zostuzen červený VW Golf R, Renault Clio RS, několik ostrých BMW trojkové řady a ke konci i jinak zběsile rychlý modrý Opel Corsa OPC.

Za volanty oné trojice Seatů však neseděli žádní amatéři, protože ačkoliv jeden z nich měl otevřené ono a nejel úplně v ideální stopě, celkové tempo tří Cuper bylo místy až zběsilé. Otázkou je také to, zda nebyly motory vozů nějak poladěny. Přitom se ale stále nejedná o závodní profesionální jízdu, která by zde mohla trhat rekordy na jedno kolo.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: