Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Rozlitá chladicí kapalina vytrestala Porsche Cayman GT4

News

20.09.2016

Na Severní smyčce Nürburgringu se v posledních dnech dějí samé uníkátní nehody. Nedávno tam díky olejové skvrně skončilo v bariéře hned několik automobilů a včera se na tom samém místě stala další hromadná nehoda.

Tentokrát ale za vše mohla chladící kapalina, která unikla z postaršího BMW 3 E30. Následně ale na to doplatilo hned několik řidičů, z nichž jeden řídil velmi exkluzivní Porsche Cayman GT4. O všem pak vypovídá nasledující video, na němž je celý incident zachycen.

qytQDAXU8aw

Prakticky za celou nehodu mohlo upravené BMW řady 3, které začalo v jednu chvíli ztrácet chladicí kapalinu. Na videu to poznáta tak, že se od kol bavoráku začne hrnout jemná vodní sprcha. Právě ta byla "postřikem", jenž se o malou chvilku později postaral o klouzavé zážitky.

Po velkém smyku a nárazu zadní části do bariéry se zdá být vše u konce, jenže v dáli se do zatáčky řítilo Porsche Cayman GT4 a jeho řidič netušil, co jej v dalších sekundách čeká. Po vjetí do rozlité kapaliny pak následuje řada smyků a poskožení. A právě žluté Porsche to odneslo nejvíc.

Je jasné, že technicky nezpůsobilá auta nemají na závodním okruhu co dělat, ale náhlá ztráta chladící kapaliny se asi nedá jen tak předpovědět. Naštěstí můžeme hovořit jen o větších materiálních škodách, zprávy totiž neříkají nic o zranění některého z řidičů. I tak je ale potřeba dávat pozor a někdy ani sebelepší řidičské dovednosti nestačí k zabránění kolize.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: