Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Chtěli by jste užitkové auto od Audi? Možná vám ho nabídne

News

19.09.2016

Trh s užitkovými auty typu pickup dostal v posledních měsících pořádnou zátěž v podobě hned několika novinech. Tou poslední je slibovaný pickup od Mercedesu, jenže nově se mu rýsuje konkurence.

Mercedes totiž chystá příchod prémiového pick-upu, který bude vycházet z nového Nissanu Navara. Jenže jak se dalo čekat, netrvalo to dlouho a už zde máme blížícího se konkurenta se čtyřmi kruhy na masce chladiče. Ano, firma Audi se možná opravdu rozhodne vyrobit první pickup v historii.

O všem promluvil šéf australského zastoupení značky Audi, Andrew Doyle. Podle něho by byl takový model vítaným zpestřením nabídky, kterou by mnozí Australané ocenili. Základem pickupu od Audi by mohl být současný Volkswagen Amarok, takže bychom zde měli přímého soupeře luxusného Mercedesu GLT.

Zajímavý je i počítačový snímek, který má na svědomí designér Theophilus Chin. Vůz na snímku je sice přepracovanou Audi Q7, ovšem i tak je to zajímavý pohled. K celé věci pak Doyle říká, že vše záleží na tom, zda skutečně existuje trh pro takový prémiový model. Hlavně v Austrálii by totiž takový model hodně lidí ocenilo a ne každý chce jezdit v "sociálně"vybaveném pickupu.

Doyle také dodává, že i přes to, že existuje Volkswagen Amarok, přestavba auta na luxusnější derivát nebude vůbec snadná. Důraz musí být kladen na  prémiovou kvalitu a výkony, přičemž ani jedním se Amarok úplně chlubit nemůže. Uvidíme tak, zda se nakonec skutečně za čas ukáže nová Audi s korbou, nebo zůstane u spekulací.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: