Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

BMW ukázalo na videu vychytávky, které nabízí nová řada 5

Představení

19.09.2016

Těšíte se na nové BMW řady 5? Pokud ano a netrpělivě čekáte na další žhavé informace, pak se podívejte na následující video.

To totiž ukazuje finální podobu interiéru nové pětky. Krom toho jsou ve videu představeny některé nové funkce vozu, jako je například autonomní jízdní režim. S ním jako první přišla vrcholná řada sedm a nyní se tahle vychytávka dostala do menší pětky.

Vše funguje na základě aktivního tempomatu, automatizovaného řízení a funkce stop&go. A zatímco sedmičková řada zvládne "sama" řídit do rychlosti 210 km/h, menší pětka to možná zvládne do stejné rychlosti. Zatím totiž není oficiálně známa rychlost, do které bude systém pracovat.

_WU-v7tS7yc

Nové BMW řady 5 bode obohaceno také o varovný systém na křižovatkách. Jedná se vlastně o převratného asistenta, který bude umět rozpoznat přijíždějící auto z jiné ulice. Pokud by pak řidič o autě nevěděl a nezačal zpomalovat (pokud není na hlavní), systém za něj zastaví, nebo přibrzdí.

Ostatně, nová pětková řada se bude hodně inspirovat větší sedmičkou. Toho je důkazem fakt, že nové BMW 5 dostane dálkově řízeného parkovacího asistenta. Řidič vozu už tak nebude muset sedět za volantem a skrze multifunkční klíček se mu naskytne možnost zaparkovat svoje BMW řady 5, aniž by vylezl ze své oblíbené kavárny.

A jak je to s premiérou? Prezentace vozu by měla proběhnout již na blížícím se autosalonu v Paříži. Pokud se ale tak nestane, s největší pravděpodobností se dočkáme v lednu na výstavě v Detroitu.

Tagy: BMW, 5, BMW 5
Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: