Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Evropská verze nové Hondy Civic byla konečně představena. Co najdeme pod kapotou?

Představení

17.09.2016

Desátá generace Hondy Civic sice není naprosto žhavou novinkou, protože Američané již delší dobu vědí, jak vůz kompletně vypadá. Otázkou však bylo, jak dopadne vzhled evropské specifikace japonské novinky, o čemž vás dnes budeme informovat v bohaté fotogalerii.

Především pětidveřový hatchback pak bude verzí, která chce zaujmout Evropu. Novinka má na délku 4497 milimetrů, šířku 1800 milimetrů a na výšku 1421 milimetrů. Disponuje rozvorem náprav o hodnotě 2700 milimetrů a prakticky se díváme na americkou verzi, která jen decentní odlišení karoserie a kol.

Na fotkách vidíte provedení Sport, které je vlastně malou ochutnávkou toho, jak bude vypadat časem představená zběsilá edice Type R. Maska chladiče má oproti předchůdci jemnější tvary, přední světlomety s LED diodami pro denní svícení jsou nyní umírněnější a snad jen záď auta je opět vrcholem sportovního vzhledu.

Oba nárazníky pak mají rozměrné nasávací otvory a nástavce a verze Sport nabídne i centrální dvojitou koncovku výfuku. Otázkou je, kam až designéři vyženou design ostrého Type R. Doufejme, že to nebude takový hardcore, jako tomu je u současné generace, za kterou se otáčí snad i miminka v kočárku.

Podstatnou změnou je absence systému Magic Seats. O ten Civic přišel díky nově umístěné palivové nádrži. Místo toto Honda použila nově řešený vyjímatelný šuplík a klasická dělená opěradla v poměru 60:40. Kufr nabídne základní objem 478 litrů a dobrou zprávou je, že ua rok a půl přijde také verze kombi.

Evropská verze nového Civicu pak dostane velkou dotykovou obrazovku multimediálního systému Honda Connect s úhlopříčkou sedm palců. Palubní systém bude podporovat rozhraní Apple CarPlay i Android Auto a za příplatek si majitelé mohou dokoupit navigaci Garmin s pětiletou bezplatnou aktualizací mapových podkladů.

Milovníci hudby pak mohou mít radost z toho, že Honda jim nabídne hned několik audiosystémů, přičemž ten nejlepší nabídne až jedenáct reproduktorů. Nová je také digitální přístrojová deska s centrálním TFT displejem se dvěma menšími obrazovkami po stranách.

Pod kapotou se nejprve objeví dva přeplňované zážehové motory: litrový tříválec s výkonem 129 koní a 200 Nm a čtyřválcový motor s objemem 1.5litru s výkonem 182 koní a 240 Nm. V základu budeme moci řadit skrze šestistupňovou manuální převodovku, za příplatek pak s bezestupňovou automatickou převodovkou.

Co se týče podvozku, v základ Honda instalovala víceprvkovou zadní nápravu, ovšem za příplatek se nový Civic bude nabízet s adaptivními tlumiči. Výroba nového Civicu hatchback bude probíhat v britském Swindonu a prodej vozu odstartuje v prvním čtvrtletí příštího roku.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: