Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Škodu Octavii RS230 si již nekoupíte. Důvodem je blížící se facelift

News

15.09.2016

Současná generace Škoda Octavia se brzy dočká faceliftu, přičemž modernizovanou verzi uvidíme již příští rok v březnu na autosalonu v Ženevě. S tím se váže jedna nepříjemná informace.

Nejpodstatnější změnou na Octavii budou dva páry vertikálně dělených světlometů, které jsme mohli vidět u předešlé generace Mercedesu třídy E. Zatím je v plánu, že omlazená Octavie se začne vyrábět v šestém kalendářním týdnu příštího roku. S tím však souvisí zastavení objednávek nejostřejší verze RS230.

Podle prodejců jsou již plně naplněny kvóty a vyrobené Octavie RS230 ve verzi liftback a Combi jsou ke včerejšku plně vyprodány. Přitom se tohle provedení začalo vyrábět teprve loni. Aktuálně nejrychlejší Octavie všech dob má přitom pod kapotou posílený benzinový dvoulitr TSI o výkonu 230 koní.

Oproti klasické verzi RS TSI se pak na přední nápravě nachází elektronicky řízený diferenciál VAQ. Ten má za úkol v zatáčkách přibržďovat jednotlivá prokluzující kola, to aby nedocházelo ke ztrátě přilnavosti a vylepšil se přenos výkonu na přední nápravu.

Zajímavé však je, že klasické slabší RS se objednat stále dá. V ceníku stále svítí základní cenovka 659 900 Kč, jenže stačí pár příplatků a rázem jste na mnohem vyšší částce. Právě několik prvků příplatkové výbavy pak nabízela RS230 v základní částce.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: