Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nissan omladil model Rogue. Co nabídne X-trail pro Severoamerický trh?

News

14.09.2016

Nissan X-Trail se v Severní Americe prodává pod názvem Rouge. Právě tahle verze byla před pár dny podrobena faceliftu, což znamená, že i klasický X-trail by mohl dostat ty samé prvky.

Nissan Rogue tak přináší nový vzhled přídě s novým nárazníkem, maskou chladiče a upravenou grafikou světlometů. Při pohledu na záď už tolik změn nečekejme, prakticky zde jsou nová jen koncová světla. Karoserie dostala chromované prvky a nechybí i nový design litých kol ve velikosti 17 až 19 palců.

Zákazník má možnost volby jednoho z devíti odstínů laku karoserie a nově lze výbavu vozu okořenit o otevírání zavazadlového prostoru za pomoci podkopnutí nohou pod zadním nárazníkem. Není vám tenhle prvek nějak povědomý?

Výraznější proměnou však prošel kožený volant, který se dle nás velice povedl a současně výrobce odstranil příšerně vypadající volant, jaký najdeme třeba i v menším Juke. Upravena byla i středová konzole s novou barevnou obrazovkou multimediálního systému, přibyly lepší materiály a lepší obložení interiéru.

Překvapivým prvkem výbavy pak je pravé kožené čalounění sedadel s výrazným prošíváním. To bude dostupné s paketem Platinum Reserve. Společně s faceliftem se pak do nabídky dostane hybridní provedení. To využije zážehový dvoulitrový čtyřválec s elektromotorem, vše doplní převodovka Xtronic CVT. Jednotka disponuje výkonem 103 kW a točivým momentem 195 Nm, přičemž elektromotor dodá dalších 30 kW.

Podle výrobce by měl nový Rouge jezdit za 6,9 litru na 100 km v provedení s pohonem předních kol. Ve verzi s pohonem všech čtyř kol je uvedena spotřeba o 0,2 litru vyšší. Krom toho se Američané mohou těšit na verzi s klasickým atmosférickým benzinovým čtyřválcem o objemu 2,5 litru. Ten nabídne 125 kW a točivý moment 237 Nm

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: