Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Jaguar Land Rover ukázal světu nové benzinové motory. Jsou silnější a úspornější

Představení

13.09.2016

Naftové motory řady Ingenium známe již dva roky, kdy je tehdy představil koncern Jaguar Land Rover. Dnes se můžeme podívat na další novinky, které se týkají nového dvoulitrového benzinového čtyřválce.

Ten bude v případě verze s turbodmychadlem typu single scroll schopen nabídnout výkon 200 koní. U verze twin scroll pak dokonce 250 a 300 koní. Podle toho se bude odvíjet jízdní dynamika každého modelu, u kterého bude tahle jednotka použita.

Podle Britů má nová jednotka o 25 procent více výkonu než konkurence a je schopna dosáhnout o 15 procent nižší spotřeby vůči konkurenci. Motor navíc nabídne vychytávky, kterými je například elektrohydraulický zdvih ventilů nebo integrované svody výfuku. Turbodmychadlo twin scroll pak dostalo keramická kuličková ložiska.

A kdy nový motor uvidíme v nabídce? Podle dosavadních zpráv se tak stane již na začátku příštího roku. Prvním modelem, v němž by se měl objevit, pak bude nový Discovery. Až postupně se dostane na další modely se znakem Jaguaru.

Kromě toho pak Britové pracují i na třílitrových šestiválcích a 1,5litrových tříválcích. Ve spojení s tím se také těšme na nový osmistupňový automat se dvěma spojkami. Ten nabídne o 20 kilogramů méně než srovnatelné skříně a zároveň o dalších 10 procent zlepší spotřebu.

Nová automatická převodovka má umožnit nabídnout redukci pro jízdu v terénu a nabídne prostor pro zapojení hybridní technologie. Emisní stopa pak má u koncernu Jaguar Land Rover klesnout do roku 2020 o dalších 25 procent.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: