Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nový Land Rover Discovery odhalil svou tvář. Nabídne o dost víc než předchůdce

Představení

12.09.2016

Britská automobilka Land Rover již delší dobu vyvíjí další generaci populárního modelu Discovery. Díky novým zprávám vám dnes můžeme povědět, na co konkrétně se těšit.

V pořadí třetí generace velkého SUV z Británie má však hodně na čase, protože předchůdce je tady s námi již 12 let. Ve Velké Británii to ale konečně pochopili a tak byly do světa vypuštěny první fotky nové generace. Zatím se tak můžeme podívat na příď, která je dosti podobná sesterskému Discovery Sport.

A kdy bude vlastně oficiální premiéra? Podle vyjádření výrobce se uskuteční 28. září, což je termín těsně před začátkem dalšího ročníku autosalonu v Paříži. Po vzoru Jaguaru Face využije nový Discovery celohliníkovou platformu, což umožní srazit dnes tak obrovskou váhu současného Discoveryho.

Pod kapotou se díky tomu objeví nové šestiválce a čtyřválce Ingenium. Zatím vám ale nemůžeme přesně říci, kolik koní a newtonmetrů jednotlivé motory dostanou. Naopak potvrzený příchod hlásí edice SVX, což vlastně bude verze do pravého těžkého terénu. Otázkou pak je, zda se dočkáme také něčeho sportovnějšího, po vzoru Range Roveru SVR.

Co se týče některých technický řešení, nový Discovery si má ponechat například asymetrické víko zavazadelníku. Šéfdesignér značky Gerry McGovern k tomu dodal, že „redefinuje velká SUV“. Bohužel s lepší kvalitou a výbavou počítejme s citelnějším zdražením, protože nový Discovery bude určen pro "lepší" klientelu, a tak si jej nebude moci dovolit každý.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: