Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Porsche Panamera 4S Diesel ukázala zrychlení z 0 na 256 km/h. Je to dechberoucí podívaná

News

12.09.2016

Nová Panamera od Porsche je vskutku královským autem. Kromě ještě lepšího designu a výbavy se totiž její naftová verze zapsala do knihy rekordů. V čem?

Po premiéře se totiž krátce na to stala nejrychlejším sériovým dieselem světa. Největší podíl na tom má motor 4,0 V8 TDI, který můžeme znát z letoška představeného Audi SQ7 TDI. Porsche Panamera se s tímhle motorem dočkala označení 4S Diesel a svému majiteli nabídne ochutnávku 422 koní a 850 Nm.

puYY9slA-xo

To vystačí na zrychlení z nuly na stovku za 4,3 sekundy a nejvyšší maximální rychlost dosáhne 285 km/h. Co na tom, že ve výsledu vůz váží přes dvě tuny, a to v něm nesedí posádka. I tak je výrobcem slíbená spotřeba 6,7 litru na 100 km celkem reálná, což platí i o výše zmíněných parametrech.

Jak to ale vypadá ve skutečnosti? To nám ukazuje nově vytvořené video, na němž vidíme právě novou dieselovou Panameru. Ta zde ukáže zrychlení z klidu na 256 km/h a rovnou je potřeba říci, že je to vážně hukot. I přes obří váhu a rozměry se tady ručička rychloměru pohybuje po ciferníku rychlostí stejnou, jako Usain Bolt na olympiádě.

Ostatně, podívejte se sami, bude asi dost uchváceni. Zatímco většina výrobců slibuje určité zrychlení a málokdy je taková hodnota reálná, Porsche dává důkaz, že když se chce, tak to jde i rychleji, než co uvádí oficiální technická tabulka.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: