Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

RS3 sedan bude realitou. Důkazem je následující video

News

30.08.2016

Současné Audi RS3 Sportback je sice působivým autem, ale ne každému se může líbit kvůli své karoserii. A právě proto Audi piluje na Ringu verzi Sedan.

To přijde s novým 2,5litrovým přeplňovaným pětiválcem, který skrze systém Quattro a automatickou převodovku pošle na všechna čtyři kola 400 koní a 480 Nm točivého momentu. Ve výsledku tak sedan předčí Sportback, protože ten má "jen" 367 koní.

qb4Iq-ybGOc

Zmíněný motor navíc můžeme znát z dříve představeného Audi TT RS a je otázkou času, kdy se ukáže pod kapotou i klasické RS3 Sportback. Už současné dynamické parametry stojí za zmínku, kdy zrychlení z nuly na stovku trvá Sportbacku jen 4,3 sekundy. Maximálka je pak standardních 250 km/h.

Hlavně zrychlení z klidu na stovku se dočká vylepšení právě u verze Sedan. Díky tomu se bude jednat o těžkého soupeře pro Mercedes-AMG CLA 45. O dovednostech na okruhu vypovídá přiložené video, které bylo natočeno na slavném Nurburgringu. Právě na něm je vidět, jak moc je RS3 Sedan pod velkou zátěží ze strany testovacích jezdců.

Je to však potřeba, protože někteří majitelé se ke svým vozům nechovají zrovna v rukavičkách a ostré drsné zacházení musí model RS3 Sedan s přehledem vydržet. Však se na to podívejte sami, video určitě stojí za pozornost.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: