Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Hyundai i30 N se prohání po Severní smyčce. Kolik nabídne koní a bude ještě něco víc?

News

29.08.2016

Na letošním autosaloni v Paříži se konečně ukáže nová generace Hyundaie i30. Společně s tím se představí i sportovní verze N, kterou můžeme v posledních dnech vídat na Severní smyčce.

Podle nových zpráv se pod kapotou vozu sice objeví přeplňovaný dvoulitr, jenže ten nakonec nabídne méně koní, než se čekalo. Díky tomi se má jednat o sportovní hothatch s mnohem nižší cenou, než jakou nabídne konkurence. Pojďme si tedy říci, co vlastně vše Hyundai i30 N nabídne.

uYLABTztzrA

Zatím se počítá s tím, že i30 N nabídne 230 koní, což je stejně, jako Škoda Octavia RS 230. Točivý moment má dosáhnout 380 Nm, čímž se vlastně díváme na levný dostupný hot hatch s průměrně divokými parametry. Ostřejší verze N pak možná dostane ještě silnějšího bratra, tak jako tomu je u Fordu Focus ST a RS.

Současně s tím se na internet dostalo nové video, na kterém je zachycena právě tahle verze s menším množstvím kamufláže. Díky tomu lze spatřit dynamicky se tvářící přední světlomety, sportovní nárazník vpředu a nejspíše 18palcová litá kola. Ty však nebudou vrcholem, tím se totiž stanou o palec větší disky.

Počítá se taktéž s tím, že auto by mělo dostat omezovač rychlosti na obvyklých 250 km/h a na přední nápravě si své místo najde mechanický samosvorný diferenciál. Více informací ale zatím potvrdit nemůžeme.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: