Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Opel Ampera-e svou dynamikou dorovná modely OPC

News

29.08.2016

Německá automobilka Opel ukáže letos v září na autosalonu v Paříži nový elektromobil Opel Ampera-e. Ten podle nejnovějších zpráv nabídne dynamiku, která se dá zažít jen u ostrých Opelů s logem OPC.

Dvojče Chevroletu Bolt by mělo podle šéfa Opelu Karla-Thomase Neumanna jezdit jako zběsilé. Podle něj by Ampera-e měla umět zrychlit z 0 na 50 km/h se za 3,2 sekundy. To je hodně solidní hodnota, kterou nabídnou i některé sportovní hatchbacky. Pružné zrychlení z 80 na 120 km/h pak vůz zvládne za 4,5 sekundy.

Sám výrobce uvádí, že především rychlá akcelerace z místa od semaforu je tím, co zákazníci elektromobilů nejvíce hledají. Podstatnou zprávou je fakt, že nejvyšší maximální rychlost nepřekročí hranici 150 km/h. Vyšší rychlost by totiž mohla uškodit akumulátorům, a to nechce asi nikdo.

A jak na tom bude Opel Ampera-e s výkonem? Zatím jsme hovořili jen o dynamice, ovšem pod kapotou se bude nacházet rovných 204 koní a točivý moment dosáhne 360 Nm. Co se týče dojezdu na jedno nabití, ten má dosáhnout 320 km, ale až časem uvidíme, do jaké míry to bude reálné.

Nová Opelu Ampera-e přijde na trh na začátku roku 2017 a v kabině se má pohodlně usadit až pět cestujících. Jelikož je sada akumulátorů uložena přímo pod podlahou, v kufru bude celkem hodně místa a nízké těžiště vozu zaručí jeho zábavnost nejen v přímce.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: