Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Tahle ruská motorka vás vyjde levně a složíte ji za pět minut

News

28.08.2016

Slyšeli jste někdy o stroji se jménem Taurus 2x2? Pokud ne, nedivíme se vám. Jedná se totiž o nový ruský terénní motocykl, s nímž se dostanete snad naprosto všude.

Taurus 2x2 je malým motocyklem s pohonem obou kol a širokými pneumatikami. Stroj je stvořen pro brodění se sněhem nebo blátem a nepočítá se s tím, že by s ním někdo vyjel na klasické silnice. Proč? motorce chybí schválení pro běžný silniční provoz a není ani homologován. Podle výrobce ho mohou využít lovci, rybáři nebo dobrodruzi.

u0Dva9m9xow

Dalším plusem je jednoduché rozložení stroje. Údajně celá procedura zabere pět minut a pak se vám motocykl jednoduše vejde do kufru vozu. Rychlé demontáži pomáhá absence tlumičů a dalších součástek. A co vlastně tenhle ruský zvláštní stroj pohání?

V útrobách se nachází motor Lifan 168f-2, nebo chcete-li licenční Honda GX-200. Benzinový čtyřtaktní jednoválec má objem 210 cm3, výkon 5 kW a celý stroj s ním váží 38 kg. Nejvyšší maximální rychlost činí 38 km/h a nádrž na palivo pojme maximálně 12 litrů benzinu.

Taurus 2x2 je pro případné zájemce dostupný zatím jen na ruském trhu za cenu 75 tisíc rublů. To je v přepočtu skoro třicet tisíc korun, což není zas tak moc. Ješte letos na podzim by se však vylepšená verze měla začít prodávat v dalších evropských zemích. Oproti ruské verzi dostane "lepší" komponenty a možná i líbivější vzhled.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: