Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Souboj VW Polo R WRC se závodním Kamazem. Kdo vyhraje?

Představení

23.08.2016

Každého jistě někdy napadlo, jak by dopadl souboj mezi dvěma závodními stroji z různých světových závodů. Ukázkou bitvy je video, kde se proti sobě postavilo VW Polo R WRC s výkonem 318 koní a závodní Kamaz 4326 s výkonem 1 000 koní.

sY3mGwtQeaQ

Otázkou je, jak si oba vozy povedou na slavní trati Ouninpohja. Vyhraje závodní náklaďák z Dakaru s tisícovkou koní, nebo malé zběsilé Polo R WRC, jehož výkon je skoro třetinový?  Na tuhle otázku vám odpoví firma Red Bull, která ve videu ukáže dovednosti Ajrata Mardějeva za volantem Kamazu a Jariho-Matti Latvali za volantem Pola R WRC, 

Komu nic neříká název Ouninpohja, tak stojí za zmínku, že se jedná o nejslavnější rychlostní zkoušku ve Finsku. Její doménou jsou úzké šotolinové lesní cesty, dlouhé skoky a nesmí chybět ostré pasáže se slepými horizonty. Na tomhle úseku pak vidíme dva zběsilé stroje, které si nedarují vůbec nic.

Video je ale trošku klamem. Nevidíme na něm celý závod, jen občasné prostřihy ukáží, že se vlastně jedná o předem domluvenou jízdu, která ve skutečnosti byla pouhou reklamou. Podle babičky v chalupě, které z průletu Kamazu málem vypadne sklenička s pitím z ruky, je to víc než pravděpodobné. I tak se jedná o zajímavou podívanou, na kterou by se byla škoda nepodívat.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: