Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Jak to vypadá, když se srazí falešný a pravý Range Rover Evoque?

News

15.08.2016

Případy, kdy čínské automobilky začínají vyrábět plagiáty evropských modelů, rostou jako houby po dešti. O to zajímavější je pak podívaná na nehodu, která se stala nedávno v Číně.

V incidentu hrál hlavní roli vůz s názvem Landwind X7, jenž je vlastně téměř dokonalou kopií britského Range Roveru Evoque. To by nebylo tak zajímavé, kdyby právě čínská kopie nenabourala do originálu. Vše završuje fakt, že oba vozy byly v identickém červeném laku. Ve výsledku tady máme nehodu, v níž je těžké poznat, kdo je kdo.

Aby ale bylo ve všem jasno, v Číně se běžně prodává i pravý Range Rover Evoque, ovšem jeho levnější falešná alternativa je tam v prodeji taky. Navíc je zde hned několik náhod. Ve městě Čchung-čching se srazila dvě stejná auta, každé má jiného výrobce, podobnou výbavu a červený lak karoserie.

Tohle se prostě jen tak nevidí a potěší snad jen fakt, že nikdo nebyl při incidentu zraněn. Podle policie je viníkem nehody řidič Landwindu X7, jenž se mimochodem v Číně prodává za 120 tisíc jüanů. Oproti němu je Evoque s cenovkou 528 tisíc jüanů o pěkných několik set tisíc dražší.

Výsledná oprava tak logicky vyjde dráž majitele Range Roveru, ačkoliv doufáme, že majitel Landwindu má sjednané dostatečně dobré pojistění. Musíte ale sami uznat, že tahle nehoda je minimálně úsměvná a jen tak se nevidí.

 

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: