Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Mercedes-AMG E 63 dostane edici Black Series. Mělo by se Audi RS6 bát?

Představení

15.08.2016

Nový Mercedes třídy E  už jezdí po našich silnicích, s čímž je spojeno čekání na další karosářské varianty. Zatím je k dispozici sedan, ovšem časem dorazí kabriolet a kombík.

NpvOd5xf0Eo

Právě kombík se později objeví v extra silné edici AMG E 63 o výkonu 612 koní. To je samo o sobě víc než dost a proto asi překvapí informace, týkající se další verze. Tou se má stát ostřejší AMG E63 Black Series, u které čekejme ještě brutálnější techniku a jízdní dovednostni.

Pod kapotou se sice objeví přeplňovaný čtyřlitrový osmiválec, jenže výkon povyroste k hranici 650 koní, což je už teritorium, kde se nepohybuje ani legendární Audi RS6. Jako důkaz o chystané "černé sérii" přikládáme nejnovější video, na kterém je vůz zachycen s bohatým maskováním.

I tak ale pozornému oku neuniknou rozšířené blatníky, o něco větší sportovní kola a širší rozchod. Výkon půjde ve standardu na všechna čtyři kola a počítá se s tím, že zrychlení z 0 na 100 km/h bude otázkou 3,5 sekundy. O maximálce nikdo neřekl ani slovo, ale v základu nejspíše počítejme s obvyklými 250 km/h.

A půjde vlastně Black Series rozpoznat od klasického AMG? Myslíme si, že ano. Podle dosavadních zpráv se totiž určitě objeví decentní nápisy edice na víku kufru a bocích. K nim se přidá i pár karbonových dílů. V kabině však moc změn nečekejme, prakticky kromě dekorů z karbonu a dveřních lišt "Black Series" tu nic nového nenajdeme.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: